Jana Buvalová Futbal

Turnaj žien vo futbale má za sebou 2. ročník: Ako sa darilo Novovešťankám?

Futbalový štadión v Spišskej Novej Vsi patril vo štvrtok futbalistkám. V celodennom turnaji o putovný pohár zabojovali aj naše hráčky.

Ilustračný obrázok k článku Turnaj žien vo futbale má za sebou 2. ročník: Ako sa darilo Novovešťankám?
16
Galéria

Šesť ženských futbalových družstiev z celého Slovenska sa zišlo vo štvrtok na futbalovom štadióne v Spišskej Novej Vsi, aby zabojovali o prvenstvo a putovný pohár vo futbalovom turnaji Spišanka cup. Jeho druhý ročník pripravil Slovenský futbalový zväz v spolupráci s mestom Spišská Nová Ves a Spišským oblastným futbalovým zväzom.

Okrem našich dievčat, ktoré sa minulý rok umiestnili na tretej priečke, sa na umelom trávniku striedali družstvá z Michaloviec, Žiliny, Liptovského Mikuláša, Barejova a Popradu.

Prvý zápas odštartoval už ráno o pol deviatej duelom Spišskej Novej Vsi a Popradu, v ktorom sa našim dievčatám darilo a dokázali v skrátenom zápase zdolať svoje súperky 1:0. Počas dňa však náš tím čakali ešte ďalšie štyri zápasy, v ktorých sa im už nedarilo podľa predstáv a tak v konečnom poradí turnaja obsadili až štvrtú priečku. Víťazkami turnaja sa stali prvoligové Michalovce.

Zdroj: Dnes24.sk

„Celý turnaj hodnotím kladne, som rád, že pozvanie prijali aj prvoligové tímy, tým pádom si mohli hráčky vyskúšať hrať proti tímom, s ktorými nehráme cez sezónu. Hráčky musím pochváliť za bojovnosť každá jedna bojovala a snažili sa uhrať čo najlepší výsledok,“ povedal pre náš portál Juraj Enderle, jeden z organizátorov turnaja a tréner žien FK Spišská Nová Ves.

Konečné poradie turnaja:

  • 1. MFK Zemplín Michalovce
  • 2. Partizán Bardejov
  • 3. ŠKF VIX Žilina
  • 4. FK Spišská Nová Ves
  • 5. FK Poprad
  • 6. MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM z futbalového turnaja žien v Spišskej Novej Vsi
16
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie