Krimi

Tragická nehoda na Spiši: Muž (†30) ) z obce Žehra neprežil zrážku s vlakom

Polícia vyšetruje okolnosti zrážky vlaku a osoby. Tragédia sa stala v úseku trate Spišské Vlachy – Olcnava v okrese Spišská Nová Ves. Tu sú podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Tragická nehoda na Spiši: Muž (†30) ) z obce Žehra neprežil zrážku s vlakom
Zdroj: TASR

Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, v utorok 12. novembra o 16:20 hod. v úseku trate Spišské Vlachy – Olcnava v okrese Spišská Nová Ves vlak zrazil a usmrtil 30– ročného muža z obce Žehra.

„Podľa doterajších zistení rušňovodič videl kráčať osobu na pravej strane koľajiska vo vzdialenosti asi 80 metrov pred vlakom. Ihneď použil zvukové znamenie na upozornenie blížiaceho sa vlaku a rýchlo činnú brzdu, ale zrážke už nedokázal zabrániť," ozrejmila policajná hovorkyňa.

Pri zrážke podľa jej slov muž utrpel zranenia nezlučiteľné zo životom. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Polícia udalosť dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti poverený príslušník PZ oddelenia železničnej polície PZ Spišská Nová Ves začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

„Bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," uzavrela krajská policajná hovorkyňa J. Mésarová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie