JAB Kultúra

Toto sú TOP akcie tohto týždňa v Spišskej Novej Vsi a okolí: Vyberajte už teraz

Ďalší septembrový týždeň je už tu. Pripravili sme pre vás náš výber naj podujatí, ktoré sa počas neho uskutočnia v Spišskej Novej Vsi a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Toto sú TOP akcie tohto týždňa v Spišskej Novej Vsi a okolí: Vyberajte už teraz
Zdroj: Dnes24.sk

Filmový klub / Humorista

10. septembra 2019 o 19:00 , kino Mier

Boris Arkadij sa živí humorom v dobe, keď vás smiech môže existenčne zlikvidovať. Boris vystupuje s neškodným skečom o opičke a žije život prominentného komika režimom nielen tolerovaného, ale aj podporovaného. Pod povrchom sa však dusí. Humor je slobodný a pohŕda hlúposťou mocných. V Borisovi zúri vnútorný boj medzi konformistom a buričom. A to všetko v dobe, kedy humor môže zabíjať.

O prírode v pivničke

11. septembra 2019 o 16:30, Múzeum Spiša

Múzeum Spiša pozýva na ďalšiu prednášku z cyklu „O prírode v pivničke“, ktorý vám prináša aktuálne zaujímavosti zo sveta prírody.  Téma: Fotoprechádzka Slovenským rajom

Žena v čiernom

11. septembra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Brilantný viktoriánsky thriller s atmosférou, ktorá zhustne tak, až sa bude dať krájať si budete môcč vychutnať v nedeľu večer v divadle Kontra. Mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého sídla na Úhorných močariskách vás doslova priklincuje k sedadlám.

Hrdinovia

13. septembra 2019 o 19:00, Spišské divadlo

V piatok večer si môžu milovníci divadelného umenia vychutnať v Spišskom divadle predstavenie s názvom Hrdinovia. Majstrovské Timravino dielo je o najnižších pudoch človeka, ale aj o láske a veľkosti ľudského ducha.

Čínsky Maharadža

13. – 14. septembra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Nezvyčajný horolezecký thriller bude pripravený počas dvoch večerov v Divadle Kontra. Tešiť sa môžete na magický a filozofický príbeh o prekonaní samého seba. Čakajú na vás silné emócie a skvelý humor.

Deň baníkov

14. septembra 2019 od 13:00, Slovinky

Obec Slovinky a Banícky cech Slovinky pripravili oslavu pri príležitosti Dňa baníkov. Tá sa uskutoční v areáli Obecného úradu v Slovinkách. Od 13:00 hod je pripravený Slávnostný šachtág. Oslavy pokračujú kultúrnym programom – Duplák veselej baníckej piesne a humoru.

Spiš Rock Fest

14. septembra 2019 od 15:00, Radničné námestie, pred Redutou 

V sobotu si prídu v Spišskej Novej Vsi na svoje milovníci rocku. Na festivale Spiš Rock Fest, ktorý sa bude konať priamo v centre mesta vystúpia hudobní interpreti ako Cliftons, David Bradavek, DVD Lucy, Freetimers, Introverdikt, Ja ty a Rolo a Pasia.

Smižansky kermeš

14. septembra 2019 od 14:00, Smižany 

V druhú septembrovú sobotu bude veselo aj u našich najbližších susedov. V Smižanoch sa bude konať Smižansky Kermeš. Od 14:00 hod je pripravený program v záhrade Rímsko-katolíckeho úradu. Od 18:00 si budete môcť vychutnať v areáli ihriska koncert skupiny The Colt, finalistov The Voice a prídu aj detskí zabávači Tom a Elo.

Perinbaba

15. septembra 2019 o 16:00, Spišské divadlo

Nesmrteľný príbeh o rozprávkovej Perinbabe, v ktorom láska a dobro porazia zlobu a chamtivosť si budú môcť pozrieť menší aj väčší diváci už túto sobotu v Spišskom divadle.

Mesiac a magnólie

15. septembra 2019 o 17:00, Divadlo Kontra

Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu v svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu. Čaká na vás dokonalé obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočná zábava. 

Zaujímavá akcia sa konala aj v prostredí Markušovského kaštieľa. Kliknite na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: V prostredí Markušovského kaštieľa sa konala zaujímavá akcia
23
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie