JAB Kultúra

TOP podujatia týchto dní v Spišskej: Čítajte už teraz, nech vám neujdú

Toto sú top podujatia aktuálneho týždňa v Spišskej Novej Vsi podľa výberu našej redakcie. Zoznámte sa s nimi aj vy...

Ilustračný obrázok k článku TOP podujatia týchto dní v Spišskej: Čítajte už teraz, nech vám neujdú
Zdroj: Dnes24.sk

Záhady záhrady

august 2019, Galéria umelcov Spiša 

Alternovaná repríza výstavy sa venuje tematike záhrad a jej stvárneniu v tvorbe 14 slovenských výtvarných umelcov od začiatku 20. storočia po súčasnosť. Zámerom projektu je prezentovať prístup autorov k problematike záhrady ako k téme v rámci žánru krajinomaľby, ale aj ako k výtvarnému problému. Výstava potrvá do 24. novembra.

Umenie v parku

do 31. augusta 2019, park pred Evanjelickým kostolom

Výstava Umenie v parku vytvorila priestor pre 39 neprofesio­nálnych autorov, z toho 25 výtvarníkov a 13 fotografov priamo v centre mesta. V mestskom parku si môžete pozrieť najlepšie výtvarné diela a fotografie 4. ročníka súťaže už len do konca augusta.

Dni mesta a trh ľudových remesiel

23. – 24. augusta 2019, Radničné námestie 

Koncom pracovného týždňa zavládne v Spišskej Novej Vsi Genius temporis – Duch času. Centrum mesta sa totiž stane dejiskom tradičného podujatia pod názvom Dni mesta. Súčasťou je Trh ľudových remesiel, na ktorom budú svoje výrobky ponúkať predajcovia zo Slovenska i Česka v takmer 100 stánkoch. Počas oboch dní je pripravený aj bohatý kultúrny či sprievodný program.

Life kouč

23. a 24. augusta 2019 o 19:30, Divadlo Kontra

Wendy potrebuje pomoc. Ale aj jej terapeut! Ten stojí pred veľkou úlohou: spraviť z mladej naivky, ktorej život je jedna veľká katastrofa, úspešnú ženu. Komediálny príbeh dvoch ľudí, z ktorých jeden nachádza svoje miesto v džungli života a druhý si uvedomí, že cesta, ktorou šiel doteraz, nevedie tam, kam by si želal si môžete pozrieť v piatok aj v sobotu večer.

Spišská burza starožitností a kuriozít

24. augusta 2019 od 8:00, staré trhovisko

V predposlednú augustovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam konať totiž pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Nedeľný kreatívny ateliér

25. augusta 2019 od 13:00, Galéria umelcov Spiša 

Špeciálny nedeľňajší program bude v Galérii umelcov Spiša určený pre rodiny s deťmi. Tvorivá dielňa bude zameraná na kopírovanie reliéfnej štruktúry na papier a to za pomoci mäkkej ceruzky či prírodného uhlíka.

Kotlíkový festival

25. augusta 2019 od 14:00,  Ferčekovce - ihrisko na Dunajskej ulici

Ukázať svoje kuchárske schopnosti a predviesť sa so svojou obľúbenou kotlíkovou špecialitou budú môcť družstá v mestskej časti Ferčekovci na ďalšom ročníku takzvaného Kotlíkového festivalu. Ani tento rok nebudú chýbať výtvory šikovných gazdiniek v podobe koláčikov, jednohubiek a podobných špecialít. Pre deti bude aj tentoraz nachystaný bohatý program, súťaže a tombola.

Žena v čiernom

25. augusta 2019 o 19:30, Divadlo Kontra

Brilantný viktoriánsky thriller s atmosférou, ktorá zhustne tak, až sa bude dať krájať si budete môcč vychutnať v nedeľu večer v divadle Kontra. Mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého sídla na Úhorných močariskách vás doslova priklincuje k sedadlám.

Videli ste už? V centre Spišskej pribudla novinka. Kliknite na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Už ste ho videli? V centre nášho mesta pribudlo lákavé osvieženie, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie