JAB Kultúra

Top 10 májových podujatí v Spišskej a okolí, o ktorých by ste určite mali vedieť

Vybrali sme top desať májových akcií, ktoré sa budú konať v našom meste a jeho okolí a o ktorých by ste podľa nás mali vedieť vopred...

Ilustračný obrázok k článku Top 10 májových podujatí v Spišskej a okolí, o ktorých by ste určite mali vedieť
Zdroj: Dnes24.sk

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade

4. mája 2019 od 13:00, Spišský hrad

Letná turistická sezóna odštartuje na Spišskom hrade slávnostne. Pestrý program si budú môcť návštevníci užiť v prvú májovú sobotu na terasách horného hradu a na strednom nádvorí. Nebude chýbať dobový sprievod, živé sochy či rôzne sprievodné podujatia.

Prvá spoločná jazda motosezóny 2019 na Spiši

8. mája 2019 o 10:00, pred Redutou

Motorkári a priaznivci motoriek sa opäť spoločne stretnú aj tento rok, aby spoločne odštartovali motorkársku sezónu spoločnou jazdou po Spiši. Stretnutie účastníkov sa bude konať pred budovou Reduty v Spišskej Novej Vsi a jazda bude spojená aj s požehnaním motoriek.

Deň tanca v Novejši 2019

11. mája 2019 od 11:00, park pred Evanjelickým kostolom

Tanec, dobrá hudba a skvelá atmosféra bude vládnuť v našom meste v druhú májovú sobotu. Vystúpenia, tanečný workshop pre všetkých a batlle, do ktorého sa môžete zapojiť sa chystá v parku pred Evanjelickým kostolom. A môžete zároveň i podporiť tanečnú skupinu Denzz Industry na jej ceste na Svetové finále súťaže Dancestar v Chorvátsku.

Deň rodiny

11. mája 2019 od 13:00, areál TJ Slovan Smižany

Obec Smižany, Obecné kultúrne centrum Smižany a Farský úrad Smižany pripravili zábavné popoludnie pre rodiny s deťmi. Pre návštevníkov podujatia je pripravená Klaunsko – žonglérska šou, rozprávka o Troch grošoch, rodinná minidiskotéka či koncerty skupín Hrdza a The Colt. Počas celého popoludnia budú na ihrisku pripravené aj sprievodné akcie a nebude chýbať ani občerstvenie.

30. výročie založenia ZOO

12. mája 2019 od 10:00, Zoologická záhrada  

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi oslávi v máji svoje okrúhle narodeniny. Pri tejto príležitosti pripravila pre svojich návštevníkov bohatý program počas celého dňa. Nebude chýbať vystúpenie detí z MŠ či žiakov ZUŠ, komediálna šou či hudobno – zábavný koncert pre deti. Krstom prejde aj nová kniha o histórii Madaras parku a premene časti tohto areálu na zoologickú záhradu.

Koncert na Zázemí / Timber Rattle

12. mája 2019 od 17:00, Komunitná záhrada ZÁZeMie

V polovici mája sa pod hlavičkou Nahatého muža predstavia ďalší zaujímaví umelci na Zázračnom zelenom mieste. Na Vyšnej hati sa môžete tešiť na hudobný minimalizmus v podaní Timber Rattle z ďalekej Kalifornie. Support zabezpečí výborný Samo z kapely The Kowal Chicks so svojím novým sólo projektom Zabiť Františka. Okrem hudby sa môžete tešiť aj na chutné občerstvenie.

DOMA V EÚ – európska roadshow

14. mája 2019 od 15:00, Radničné námestie 

Tento rok oslávi Slovensko 15. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Pri tejto príležitosti Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie DOMA V EÚ, ktoré sa uskutoční vo vybraných mestách po celom Slovensku. V Spišskej pred budovou Reduty vystúpi v rámci podujatia skupina ELECTRIC FLASH, ale na pódiu sa vystriedajú aj miestne umelecké súbory zo ZUŠ Spišská Nová Ves a Klub dôchodcov Lipa. V rámci sprievodného programu si môžete overiť svoje vedomosti o Európskej únii v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom.

Malý veľký muž

14. mája 2019 o 16:30 a 19:30, Dom kultúry Mier 

Muzikálový príbeh o hľadaní hviezd a nenaplnenej láske plný vizionárskych snov a ľudských dotykov, o kľúčovej osobnosti slovenskej histórie Milanovi Rastislavovi Štefánikovi v podaní hercov Radošinského naivného divadla v spolupráci s tanečníkmi a hudobníkmi Slovenského ľudového umeleckého kolektívu Bratislava si budete môcť vychutnať v polovici mesiaca v dvoch predstaveniach.

Marína Havranová

18. mája 2019 o 19:00, Spišské divadlo

Spišské divadlo uvedie v máji premiéru divadelnej hry s názvom Marína Havranová. Nádherný príbeh lásky k milovanej bytosti i lásky k národu na pozadí moderných slovenských dejín si budete môcť pozrieť v tretiu májovú sobotu.

Spišský Jeruzalem

24. – 26. mája 2019, Spišské Podhradie, Spišská Kapitula

Koncom mája sa bude konať neďaleko Spišskej Novej Vsi siedmy ročník kultúrno-duchovného festivalu. Počas neho budete môcť spoznávať historický objav zo 17. storočia – kalvárie typu Jeruzalemská, priblíženie jedinečnosti objavu, unikátnu faunu i flóru. Bude priestor pre meditáciu či kultúrny program pre širokú verejnosť.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť našich najmenších pri tradičnom podujatí venovanému jari.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Objektívom: Ľudové tance a piesne v podaní detí zo spišskonovoveských MŠ
27
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie