Jana Buvalová Kultúra

Tipy pre vás: Na aké podujatia si môžete vyraziť tento týždeň v Spišskej?

Je tu ďalší nový týždeň a s ním aj podujatia, ktoré sa budú v našom meste konať. Vybrali sme hneď niekoľko z nich. Necháte sa inšpirovať?

Ilustračný obrázok k článku Tipy pre vás: Na aké podujatia si môžete vyraziť tento týždeň v Spišskej?
Zdroj: Dnes24.sk

Umenie zblízka

10. júla 2018 o 16:30, Spišské osvetové stredisko

Vzdelávací seminár v rámci projektu – Homo Universalis je určený pre všetkých neprofesionálnych výtvarníkov. Cieľom projektu je rozšíriť vedomosti neprofesionálnych výtvarníkov formou, kde budú mať možnosť získať hlbšie vedomosti od skúseného lektora v danej oblasti. Účastníci si vyskúšajú grafickú techniku linorytu pod dohľadom lektorky Mgr. art Kataríny Fazekasovej, pedagogičky na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach, kde vedie krúžok Experimentálne grafické techniky. V rámci seminára sa bude zaoberať technikou výškotlače, jej históriou, postupom a vysvetlí účastníkom, na akom princípe táto tlač funguje.

Letná čitáreň Infomúzejky

11. júla 2018 o 8:00, Múzeum Spiša

Každú stredu počas letných prázdnin si na nádvorí múzea môžu čitatelia prečítať knihy a periodiká dostupné v múzeu. Chýbať nebude citrónovo-mätové osvieženie a letný kvíz, ktorého najúspešnejší riešiteľ bude odmenený.

Hravá príroda

11. júla 2018 o 14:00, Múzeum Spiša

Na edukačný program pre deti spojený s tvorivými aktivitami môžete svoje prázdninujúce ratolesti prihlásiť už túto stredu. V Múzeu Spiša odhalia tajomstvá ukryté v prírode, zahrajú sa a objavia množstvo nepoznaného.

Výstava kaktusov

12. – 15. júla 2018, Dom Matice slovenskej

OZ Klub kaktusárov Spišská Nová Ves organizuje už 23. výstavu kaktusov, iných sukulentov a bonsajov. Počas výstavy bude zabezpečený predaj prebytkov a poradenská služba v oblasti pestovania rastlín. Výstavu si môžete pozrieť denne od 9:00 hod do 17:00 hod. Posledný deň výstavy do 12:00 hod.

Spišský trh

12. – 15. júla 2018, celé námestie

Udalosť roka odštartuje 63. krát už tento štvrtok. Počas štyroch dní sa centrum Spišskej premení na veľké trhovisko plné rôznych atrakcií. V sprievodnom kultúrnom programe budú okrem iného účinkovať folklórne súbory zahraničných Slovákov zo Srbska, Ukrajiny a Rumunska. V piatok sa môžete tešiť na koncerty Lukáša Adamca s kapelou, skupín Drišľak a Sága, v sobotu na ľudové hudby Vlada Kubáňa a Štefana Cínu a československé hity 80. a 90. rokov v podaní Q PLUS. Pre mladých vystúpia kapely Sám Sebou a Funk You. Program vyvrcholí koncertom Davida Kollera & Band (ČR) a koncertom Repley Band.

Ženy online

13. júla 2018 od 16:00, Galéria umelcov Spiša

Dve paralelné dielne: tvorba 3D modelu ženskej postavy odetej v ľudovom kroji realizáciou jednoduchého ručného tvarovania, lepenia a kašírovania s rôznymi druhmi papiera a tvorba dekoratívnych pozdravov technikou maľovania horúcim voskom cez papierové čipky na špeciálny papier určený pre enkaustiku.

Večerná prehliadka

13. júla 2018 o 18:00, Múzeum Spiša

Múzeum Spiša pripravilo komentovanú prehliadku výstavou Premeny námestia Spišskej Novej Vsi. Vstup do múzea je o 18:00 a 19:00 hod. Návštevníci múzea, ktorí sa preukážu vstupenkou z prehliadky múzea môžu si o 19:15 a 20:15 vychutnať ešte spišskonovoveské námestie z kostolnej veže zadarmo.

Spiš Expo

13. – 15. júla 2018, OC Madaras

Celoslovenská výstava stavebníctva a bývania s medzinárodnou účasťou, tento rok začína ďalšiu päťdesiatku. Po minuloročnom jubilejnom ročníku si ju môžeme tentokrát pozrieť v iných priestoroch. Výstava bude otvorená denne od deviatej do 20:00 hod. Posledný deň do 16:00 hod. Komoditné zameranie: Postav dom (stavebníctvo, materiály, stroje, TZB), Domov a vkus (nábytok, doplnky, bytový textil), Domov a žena (textil, odevy, kozmetika, doplnky), Dvor a záhrada (okrasné rastliny, záhradné prvky) a Autoparáda (spišský autosalón, autodoplnky).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie