Jana Buvalová Rôzne

Technická akadémia v Spišskej? Vzniká tam nový športový areál, FOTKY vnútri

Nový športový areál pre žiakov školy no aj pre širokú verejnosť vzniká na školskom dvore Technickej akadémie v Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Technická akadémia v Spišskej? Vzniká tam nový športový areál, FOTKY vnútri
8
Galéria

Technická akadémia v Spišskej Novej Vsi sa môže pochváliť aj zaujímavým projektom, ktorý sa aktuálne buduje v jej školskom parku. Konkrétne ide o športový areál. Ako priblížil riaditeľ Technickej akadémie Ladislav Ruttkay, študenti doteraz športovali na asfaltovom ihrisku, ktorého plocha už nevyhovovala dnešným podmienkam ako aj v menšej telocvični.

„Myslím si, že 500 žiakov, ktorých máme na škole potrebuje kvalitné podmienky na športovanie a preto nastal čas, aby sme aj u nás vybudovali nie ihrisko, ale celý športový areál, aby mali kde žiaci športovať v kvalitných podmienkach," povedal.

Veľkorysejšie riešenie

Ako ozrejmil, športový areál vznikne v školskom parku a podľa jeho slov bude riešený veľkorysejšie ako bežné ihriská. Na jednej ploche sa tam bude nachádzať futbalové i hádzanárske ihrisko, dve volejbalové aj basketbalové ihriská či dokonca samostatné florballové ihrisko. Doplnil, že súčasťou športového areálu bude i bežecký okruh v dĺžke 200 metrov s kvalitnými povrchom v tieni stromov.

„Projekt je riešený tak, aby sme nenarušili park, ktorý tu máme. Snažili sme sa ihriská vsunúť pomedzi stromy a mňa najmä teší, že atletická dráha bola naprojektovaná tak, aby sme nemuseli poškodiť ani jeden strom. Dá sa povedať, že tí, čo tu budú športovať, budú v parku a zároveň aj na športovisku," doplnil riaditeľ s tým, že projekt je zároveň ukážkou, ako sa dá realizovať stavba, ktorá je aj finančne náročnejšia.

Celkové náklady tohto projektu sú vo výške približne 180 000 eur, z toho, ako ozrejmil Ruttkay, väčšinu nákladov pokrýva zriaďovateľ školy, ktorým je Košický samosprávny kraj. „Teší ma, že aj naše mesto malo záujem, aby toto športovisko bolo vybudované a na poslednom zastupiteľstve bolo schválených 15 000 eur z rozpočtu mesta. Taktiež aj rodičia mali veľkú snahu, aby športovanie ich detí bolo v kvalitnejších podmienkach a tak z fondu rodičovského združenia bolo odsúhlasených 10 000 eur na tento projekt. Takže združením týchto prostriedkov nakoniec bude myslím vybudované kvalitné dielo," povedal riaditeľ Technickej akadémie.

Aj pre verejnosť

Areál bude slúžiť aj pre verejnosť. Ako ďalej povedal riaditeľ školy, pri presne definovaných podmienkach budú športoviská využívané aj popoludní. Práce na športovom areáli začali a ako hovorí, snahou je, aby sa čo najviac prác spravilo v lete, keď sú dobré podmienky.

„Keďže sa nachádzame v pamiatkovej zóne, tak aj krajský pamiatkový úrad má dosah na túto stavbu a momentálne čakáme na ich vyjadrenie k archeologickým nálezom, ktoré by tu prípadne mohli byť a povolenie, že stavba môže pokračovať. Predbežne by mala byť stavba ukončená do konca septembra. Verím, že už na jeseň tu budú môcť žiaci aj verejnosť športovať," uzavrel Ladislav Ruttkay.

Aktuálne zábery zo školského dvora, na ktorom prebiehajú práce si môžete pozrieť v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Na tomto mieste v Spišskej Novej Vsi vyrastie nový športový areál
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie