JAB Rôzne

Tanec, róby a ľadový Hornád: Otužilci zo Spišskej a okolia plesali, FOTO a VIDEO

Ešte stále tu máme plesovú sezónu. A možnosť zabaviť sa si nenechali ujsť ani Pstruhy Slovenského raja. Mali svoj prvý otužilecký ples.

Zdroj: Dnes24.sk

Fašiangové a plesové obdobie sa naplno rozhodli využiť aj otužilci zo Spišskej Novej Vsi a okolia. Pstruhy Slovenského raja sú už známi svojimi zaujímavými akciami. Tentokrát sa zišli v sobotu na Zelenej lávke v Slovenskom raji, aby sa spoločne zabavili na prvom plese otužilcov, ktorý sa konal priamo v prostredí, kde sa pravidelne stretávajú.

„Keďže teraz máme krásne fašiangové obdobie a každý chodí sa zabávať na plesy, rozhodli sme sa aj my, že spojíme príjemné s užitočným, čiže plesanie s otužovaním,“ povedal pre náš portál predseda a zakladateľ spomínaného občianskeho združenia Peter Klein s tým, že okrem tanca, zábavy a klasických pankušiek ich čakal aj ľadový Hornád, ktorého teplota sa už štandardne drží na nule. „Teplota vzduchu bola 3,5 stupňa,“ doplnil.

Viac ako dvadsať otužilcov v predpísanom dress code odštartovalo svoj prvý ples viedenským valčíkom a v dobrej nálade a zábave pokračovali nielen na ľade zamrznutého Hornádu, ale aj v ňom. Páni nezabudli na kravaty, cilindre, či vesty, dámy zdobili boa, sukne či škrabošky.

„Je to môj prvý ples otužilcov a môžem povedať, že zároveň aj najlepší ples, aký som doteraz zažila,“ zhodnotila Monika z neďalekých Danišoviec, ktorá sa k Pstruhom pridala v septembri. „Voda bola výborná, zábava ešte lepšia a nebolo treba ani večerné líčenie,“ doplnila.

Novovešťan Michal otužuje podľa jeho slov už rok a ples zhodnotil ako skvelý, ktorý taktiež zažil po prvýkrát. Zaujímalo nás, ako prebieha u neho tohtoročná plesová sezóna. „ Moja plesová sezóna je veľmi chabá, toto je jediný ples, ktorého som aktívnym účastníkom,“ zasmial sa s tým, že na tento ples potreboval kravatu a dosť odvahy.

Ako si užívali otužilci svoj ples si môžete pozrieť v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Otužilci zo Spišskej Novej Vsi a okolia mali svoj 1. ples: Takto sa zabávali :)
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie