Takýto bol volejbalový víkend: Ligový turnaj mladších žiačok aj zaváhanie junioriek

Počas víkendu nezaháľali mladé novoveské volejbalistky. Juniorky si zahrali v Brusne. Na mladšie žiačky čakal doma ligový turnaj.

Novoveské juniorky vycestovali na svoje ďalšie volejbalové zápasy počas uplynujúceho víkendu do Brusna. Aj napriek snahe však sa im súperky poraziť nepodarilo.

„Odohrali sme dva kvalitné zápasy a s výkonom dievčat som spokojná. Súper je síce posledný v tabuľke, v kompletnom zložení však hral len druhýkrát v sezóne, čo sa hneď prejavilo na jeho kvalite. Priala by som si, aby sme v takomto nasadení odohrali zvyšnú časť druhého kola,“ povedala po zápasoch trénerka junioriek Lenka Mihaliková

VK Brusno – VK SNV 3:1 (17,23,–19,18) a 3:1(16,–21,21,17)

Prvý ligový turnaj na ZŠ Nejedlého v Spišskej Novej Vsi odohrali v nedeľu oba tímy mladších žiačok- 3. „Pod výkon našich dievčat na celej čiare podpísal herný a aj tréningový výpadok z Vianoc. Naše A-čko nezopakovalo dobrý bojovný výkon proti Lendaku. Niektoré dievčatá sa nedokázali dlhšie sústrediť, robili základné chyby. Miestami viac bojovali so sebou ako so súperom. Svetlou stránkou bolo naše B-čko, ktoré celkom bojovalo,“ zhodnotil turnaj tréner mladších žiačok 3 Radovan Žigraj s tým, že milo ho prekvapili Barborka a Tamarka, ktoré nič nestratili zo svojej bojovnosti a ako tradične, dobre s rozvahou hrala aj Nina. „Musíme, ale pridať v tréningoch, aby sme to manko čo najskôr dotiahli,“ uzavrel.

  • VK Spišská Nová Ves „B“ – VK ZŠ Lendak 0:2 (-14,–17)
  • VK Spišská Nová Ves „A“ – VK Junior 2012 Poprad 2:0 (19,9)
  • VK Spišská Nová Ves „A“ – VK Spišská Nová Ves „B“ 2:0 (15,13)
  • VK Junior 2012 Poprad – VK ZŠ Lendak 0:2 (-20,–14)
  • VK Spišská Nová Ves „B“ – VK Junior 2012 Poprad 2:0 (9,23)
  • VK ZŠ Lendak – VK Spišská Nová Ves „A“ 2:0 (22,23)

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Titulná foto: mladšie žiačky VK SNV „B“

Zdroj: Dnes24.sk