Takéto čosi Embraco v Spišskej ešte nikdy nedosiahlo: Firma prekonala pozoruhodnú hranicu!

Najväčší zamestnávateľ na Spiši prišiel s naozaj zaujímavou cifrou. Takéto čosi spoločnosť Embraco v Spišskej Novej Vsi ešte nikdy nedosiahla. Známa firma totiž prekonala pozoruhodnú hranicu.

Ilustračný obrázok k článku Takéto čosi Embraco v Spišskej ešte nikdy nedosiahlo: Firma prekonala pozoruhodnú hranicu!
Zdroj: TASR

V roku 2015 prekonala firma Embraco Slovakia, najväčší zamestnávateľ na Spiši, svoj ročný objem výroby. Rok predtým spoločnosť vyprodukovala 4,796 milióna kompresorov a kondenzačných jednotiek, vlani to bolo už vyše 5,1 milióna jednotiek.

„V prospech slovenského podniku hovorí najmä jedinečná skladba výrobkov, zameraná na komerčné aplikácie a tiež geografické zastúpenie zákazníkov s ťažiskom v Severnej Amerike, ale aj v Turecku či západnej Európe,“ informoval hovorca spoločnosti Anton Oberhauser.

Výrazný vplyv na dobré výsledky podniku majú aj inovácie, ktoré pomáhajú udržať Embraco na technologickej špičke aj v tvrdej konkurencii najmä ázijských firiem. „Aktuálne sa dizajn troch zo štyroch kľúčových vyvíjaných produktov riadi zo Spišskej Novej Vsi. Takto si slovenský závod upevňuje svoju silnú pozíciu v rámci korporácie,“ uviedol bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Norbert Brath.

Ten bol v januári tohto roka ako prvý nebrazílsky manažér vymenovaný za globálneho riaditeľa centra pre výskum a vývoj v oblasti produktu.

Foto:ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame