Svojrázny čardáš aj iné tance: Sledujte, ako to vyzeralo na tanečnej škole v Poráči

Poslednú tohoročnú tanečnú školu si mohli užiť ľudia v neďalekej obci Poráč. Rôzne tance a príjemná atmosféra prilákali dvadsiatku tanečníkov.

Ilustračný obrázok k článku Svojrázny čardáš aj iné tance: Sledujte, ako to vyzeralo na tanečnej škole v Poráči
Zdroj: Spišské osvetové stredisko

V piatok podvečer uskutočnilo Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi poslednú tohoročnú tanečnú školu a to v Kultúrnom dome v Poráči. Ako priblížil odborný pracovník Spišského osvetové strediska Peter Horváth, za účasti 20-tich tanečníkov sa rozprúdila tanečná zábava a to pod taktovkou lektorov Kataríny Babčákovej a Martina Topoľovského.

„Prítomní tanečníci sa zdokonaľovali v tancoch šuľana a čardáš z Kluknavy a vo svojráznom rakovskom čardáši z dedinky stredného a horného Zemplína,“ doplnil.

Po nácviku tancov z Kluknavy sa začal vyučovať rakovský čardáš. Pri tomto tanci viac energie vydali chlapci, kde predviedli sólové kroky takzvané čapaše. „Ľudová hudba Filipa Žigu vytvorila príjemnú atmosféru a jednotlivé kroky čardášu tak na strane dievčat, ako na strane chlapcov aj čapašmi nadobudli nádherný obraz tanca z Rakovca nad Ondavou,“ uzavrel.

Ako to vyzeralo na tohoročnej poslednej tanečnej škole si môžete pozrieť v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk