JAB Rôzne

Svadby vs. rozvody: Ako sa vlani darilo láske v Spišskej Novej Vsi?

Aj minulý rok sa rozhodli mnohí pre spoločný život, našli sa aj takí, ktorí to oficiálne ukončili. Toto sú zaujímavé čísla z nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Svadby vs. rozvody: Ako sa vlani darilo láske v Spišskej Novej Vsi?
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Rok 2019 bol pre mnohé páry mimoriadne významným. Práve počas neho totiž zažili svoj veľký deň, keď spečatili svoju lásku svadbou.

Nielen svadby sa konali počas minulého roku. Niektoré páry sa v minulom roku aj rozviedli.

Pozrite sa s nami na to, ako to vyzeralo so svadbami a rozvodmi v našom matričnom obvode(ten zahŕňa okrem Spišskej aj obce Smižany, Spišské Tomášovce, Harichovce, Tepličku, Danišovce, Lieskovany, Mlynky, Hnilec a Hnilčík).

Ako informoval Pavol Biroš z Matriky a evidencie obyvateľov MsÚ v Spišskej Novej Vsi, počas uplynulého roka bolo v našom matričnom obvode 278 sobášov, z toho 152 cirkevných a 126 občianskych.

Len pre porovnanie, rok predtým sa konalo 295 sobášov. Spoločné „Áno“ vyslovilo najviac párov 21. septembra , konkrétne v tento deň bolo až 13 sobášov. 12 párov snúbencov si za deň svojho veľkého dňa vybralo 24. august a osem párov sa zosobášilo 7. septembra.

Podľa slov P. Biroša ani v roku 2019 nechýbali sobáše s cudzincami. „Najviac bolo sobášov s občanmi Českej republiky – 8 a Poľskej republiky – 5. V minulom roku sme zapísali aj 75 rozvodov manželstiev," uzavrel.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V priloženej galérii nájdete aj zábery z príprav veže na ľadový maratón v Slovenskom raji.

V Slovenskom raji pribudne aj ľadová veža
4
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie