Súťaž o naj obec už finišuje: 5 dedín okresu Spišská, ktorým sa vedie najlepšie

Známa súťaž o naj obec Slovenska už finišuje. Zápolia v nej aj dediny z okresu Spišská Nová Ves. Toto je päť z nich, ktorým sa momentálne darí najlepšie.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Súťaž o naj obec už finišuje: 5 dedín okresu Spišská, ktorým sa vedie najlepšie
Zdroj: TASR

Súťaž o naj obec Slovenska 2017, ktorú vyhlásil internetový portál Slovakregión sa blíži k svojmu záveru. Zápolenie odštartovalo prvého apríla a možnosť hlasovať ľudia majú už len do konca októbra. V úplnom finiši súťaže sme sa pozreli na predbežný rebríček a najlepšie umiestnené obce z nášho okresu.

O titul naj obec bojuje dokopy 2785 obcí z celého Slovenska a momentálne sa na vrchole rebríčka nachádza Halič. Druhá priečka aktuálne patrí obci Vinodol a priebežnú top trojku uzatvára minuloročný víťaz a naša susedná obec Smižany.

Zamerali sme sa však aj na ďalšie dediny nášho okresu. Okrem Smižian, ktorým momentálne teda patrí spomínané tretie miesto sa krásne darí aj Spišským Tomášovciam. Tie sa aktuálne nachádzajú na štvrtej priečke. Dobre sa vodí v súťaži aj Iľiašovciam, ktorým patrí priebežné desiate miesto. Dvanásta priečka patrí Rudňanom a päticu aktuálne najúspešnejších obcí z nášho okresu uzatvára Olcnava z 24. miesta.

Poradie sa však môže ešte neustále meniť a prispieť k tomu môžete aj vy svojím hlasovaním na webovej stránke www.slovakregion.sk. Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia. Každý užívateľ musí mať kompletne vyplnené registračné údaje. Registrácia je bezplatná a nezaväzujúca. Definitívneho víťaza spoznáme 6. novembra 2017.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame