Futbal Šport

Susedské derby: FK Poprad zdolal lídra tabuľky zo Spišskej Novej Vsi, FOTO

Po dohrávke 15. kola so Stropkovom FK Poprad v 16. kole III. ligy privítal na svojom ihrisku najlepšie mužstvo súťaže, ktorého bilancia v jesennej časti súťaže bola impozantná: 15 zápasov, 13 víťazstiev, dve remízy, ani jedna prehra. Skóre 46 : 7.

Ilustračný obrázok k článku Susedské derby: FK Poprad zdolal lídra tabuľky zo Spišskej Novej Vsi, FOTO
7
Zdroj: FK Poprad

Poprad – SNV 3 : 1 /2 : 1/

V I. polčase popradskí futbalisti získali územnú prevahu, no výborne organizovaný a disponovaný súper ich do šancí nepúšťal. Niekoľko vydarených krídelných akcií zlikvidovali obrancovia a vo vzduchu istý brankár, no v 13. minúte po akcií bratov Maliňákovcov a Barboru naservíroval výborný center Dominik Maliňák kanonierovi Kaprálovi a ten z prvej tyče nezaváhal.

Herná prevaha domácich

Domáci hrali pozorný a organizovaný futbal, no zaváhanie na ľavej strane umožnilo spoluprácu dvoch rozdielových hráčov hostí a po prihrávke Janečku Zekucia bez problémov usmernil jeho center do siete.

Zápas ďalej pokračoval v nastolenom tempe, Popradčania mali naďalej viac z hry, no gólovú šancu po jedinom rohu v I.polčase mal súper, hlavička Kamenického však skončila mimo bránky. Naopak, domáci boli za stálu aktivitu odmenení druhým gólom, opäť zaúradovala ľavá strana a tentoraz výborný center Davida Maliňáka premenil po vyhratom súboji Issa.

Druhý polčas

Na druhý polčas sa Poprad nastavili dobre, kontrolovali loptu a neumožnili súperovi dostať sa do tlaku. Pokúšali sa dosiahnuť tretí gól, no pozorný súper ukazoval prečo má také skvelé skóre a do šancí ich nepúšťal.

Opačne, po dlhom výkope brankára a diskoordinácii našich stredných obrancov šiel sám na brankára kanonier Zekucia, no trafil len žrď. Spišiaci sa snažili vystupňovať tlak, no domáci to dobrou defenzívou neumožňovali.

Poprad mohol rozhodnúť zápas po ďalšej Issovej šanci, no ten z piatich metrov nedokázal premeniť Kaprálov center. Ani výborne kopnutý trestný kop Kubu tesne neskončil v sieti, no v 80. minúte po rýchlom protiútoku a výbornej prihrávke striedajúceho Zummera Kaprál mazácky nedal šancu brankárovi a zvýšil na 3:1.

Súper nerezignoval, ukázal svoju mentálnu silu a snažil sa otočiť výsledok. To sa im však už nepodarilo.

OBRAZOM: Muži porazili lídra zo Spišskej Novej Vsi