Rôzne

Štvornohí chlpáči zabojujú o lákavý titul: Toto sa chystá na skok od Spišskej

Venčenie, krst kalendára a súťaž o titul toho naj medzi štvornohými miláčikmi. Takéto veci sa budú diať v Matejovciach nad Hornádom.

Ilustračný obrázok k článku Štvornohí chlpáči zabojujú o lákavý titul: Toto sa chystá na skok od Spišskej
Zdroj: Svetlana Štrauch

Milá akcia len na skok od Spišskej Novej Vsi. V útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom už o pár dní budete môcť nielen psíky vyvenčiť , ale spoznáme aj toho „naj“ psíka na Spiši za rok 2019.

Deň otvorených dverí spojený s 3. ročníkom súťaže o titul Chlpáčik Spiša 2019 sa bude konať 12. októbra od 9:30.

Ako priblížila predsedníčka občianskeho združenia útulku Silvia Valkošáková, o titul Chlpáčik Spiša 2019 môže zabojovať akýkoľvek psík. Vek, rasa ani hendikep nie sú prekážkou v účasti.

„Hodnotiť sa bude kondícia psa primeraná veku a celkový vzhľad a stav psíka, plus chôdza na vôdzke či základné povely na amatérskej úrovni,“ ozrejmila.

Okrem súťaže bude v útulku veselo počas celého dňa. Návštevníci môžu útulkáčov vyvenčiť, bude sa krstiť kalendár a členovia kynologockého klubu zo Sloviniek predvedú ukážku obrany či poslušnosť psíkov.

Nebude chýbať ani tombola a počas celého dňa bude k dispozícii Blšáčik chlpáčik či benefičný stánok. Koláčiky, káva, čaj ako aj tradičný guláš budú taktiež súčasťou celodenného podujatia.

V priloženej galérii nájdete zábery zo spomínanej akcie z minulého roku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Milovníci psíkov si neďaleko Spišskej Novej Vsi prišli na svoje
16
Galéria
Zdroj: Svetlana Štrauch

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie