Štrajková pohotovosť v Embracu naďalej trvá: Riešenie neprinieslo ani ďalšie kolo rokovaní

Spišskonovoveská spoločnosť Embraco Slovakia sa stále nedohodla so zamestnancami na zvýšení platov a tí ostávajú naďalej v štrajkovej pohotovosti.

Ilustračný obrázok k článku Štrajková pohotovosť v Embracu naďalej trvá: Riešenie neprinieslo ani ďalšie kolo rokovaní
Zdroj: TASR

Uviedol to predseda základnej organizácie Odborového zväzu (OZ) KOVO Juraj Hojnoš. Ten zároveň dodal, že riešenie v spišskonovoveskom závode Embraco neprinieslo ani ďalšie kolo rokovaní v závere minulého týždňa.

„Štrajkovú pohotovosť neodvoláme, pokiaľ nebude podpísaná kolektívna zmluva. Dnes večer máme ďalšie vyjednávanie, pokiaľ ho vedenie nezruší, takže v utorok (16.1.) bude jasné, čo bude ďalej a či nevstúpime do ostrého štrajku,“ povedal s tým, že v prípade štrajku plánujú aj protestný pochod, ako to bolo vlani po neúspešných rokovaniach s vedením fabriky na výrobu kompresorov a kondenzačných jednotiek.

Napätá situácia vládne u tohto najväčšieho zamestnávateľa na Spiši už týždeň. Pre štrajkovú pohotovosť sa jeho zamestnanci rozhodli po tom, čo postup kolektívneho vyjednávania nejde podľa ich predstáv. Základnou požiadavkou je zvýšenie miezd o 10 percent a forma 13. a 14. platu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR