Stoja za vašu návštevu: Naj akcie, ktoré nás v auguste čakajú v Spišskej a okolí

August je už tu. Vyselektovali sme naj podujatia, na ktoré sa počas neho môžeme tešiť v Spišskej a okolí. Tu je náš výber...

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Stoja za vašu návštevu: Naj akcie, ktoré nás v auguste čakajú v Spišskej a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Majstrovstvá Slovenska

4. augusta 2018 od 11:00, Lipová ulica, SNV

Spišská Nová Ves sa stane začiatkom augusta miestom konania Majstrovstiev Slovenska v slalome na kolieskových korčuliach. Majstrovstvá sa uskutočnia na Lipovej ulici (v priestore komunikácie smerujúcej od športovej haly na sídlisko Tarča). Stretnú sa na nich tímy z Českej republiky, Poľska, Srbska, Ukrajiny, Lotyšska a aj všetci aktívni pretekári zo Slovenska.

Súhradnice

4. augusta 2018 od 13:00, Spišský hrad

Na Spišskom hrade si už čoskoro budeme môcť užiť atraktívny festival, ktorý sa koná raz za dva roky. Medzinárodný kultúrny festival začne dobovým sprievodom zo Spišského Podhradia a počas dňa si v priestoroch Spišského hradu prídu na svoje všetky vekové kategórie. Nebudú chýbať profesionálne šermiarske súboje, rytierske turnaje na koňoch, živé sochy či ochutnávky dobovej kuchyne. Celé podujatie, ktoré bude moderovať Thomas Puskailer, vyvrcholí akrobatickou a nočnou ohňovou šou.

Lepšejší deň

11. augusta 2018 o 15:00, park pred Evanjelickým kostolom

Park v centre nášho mesta v druhú augustovú sobotu opäť naplno ožije. Práve tam sa totiž chystá podujatie, ktoré bude mať v Spišskej premiéru. Pred Evanjelickým kostolom bude mládež oslavovať svoj deň. O program sa postarajú lokálne tanečné skupiny, mladí hudobníci z okolia Spišskej a večer sa môžete tešiť na vystúpenie kapely Akustika. Celé poobedie bude prebiehať aj súťaž o NAJ PARTU v Spišskej.

Harhovske čuda a zabaviska

18. a 19. augusta 2018, Spišský Hrhov

Netradičný názov, zaujímavý program a pravidelné podujatie nás v auguste čaká v neďalekom Spišskom Hrhove a to v druhej polovici augusta. Okrem mega motyky, ktorú Hrhovčania počas festivalu vyrobia, nebude chýbať ani kultúrny či sprievodný program. Vychutnať si budete môcť napríklad kaštieľ Csákyovcov či remeselnú dielňu. Na svoje si prídu aj deti, pre ktoré budú pripravené rôzne aktivity či súťaže. V kultúrnom programe počas dvoch dní vystúpia Heľenine oči, Zuzana Smatanová, Adam Ďurica, Traky či Sima.

Spiš v dramatických udalostiach 20. storočia

21. augusta 2018 o 16:00, Múzeum Spiša

V druhej polovici augusta je naplánované aj otvorenie výstavy venovanej 100. výročiu vzniku ČSR a 50. výročiu udalostí roku 1968 s dôrazom na región Spiš a Spišskú Novú Ves. Návštevníci na výstave uvidia unikátne exponáty z múzeí a inštitúcií z celého Slovenska, napríklad i originálny oblek Alexandra Dubčeka. Výstavu podporil FPU a koná sa pod záštitou predsedu KSK.

Živé sochy

24. a 25. augusta 2018, centrum Spišskej

Druhé pokračovanie atraktívneho festivalu si budeme môcť v Spišskej vychutnať koncom augusta. Druhý ročník dostal podtitul medzinárodný a návštevníci sa môžu tešiť okrem Big Names aj na zahraničných profesionálnych umelcov, ktorí na Slovensku vystúpia prvýkrát. Tvárou festivalu je tento rok televízny a rozhlasový moderátor Milan ,,Junior” Zimnýkoval, ktorého budete môcť stretnúť aj na festivale a to premeneného na sochu. Prvým primátorom na Slovensku, ktorý sa predstaví ako živá socha, bude práve hlava nášho mesta – Ján Volný.

Olympijský deň

25. augusta 2018 o 13:00, futbalové ihrisko Smižany

Premiérové podujatie pripravili počas augusta naši najbližší susedia. V Smižanoch sa bude konať prvý ročník športovo- zábavného podujatia pre rodiny. Okrem tradičných súťaží, akými budú bežecké zápolenia, turnaj v malom futbale či štafetový beh rodín, budú pripravené aj tie netradičné. Svoje sily si budú môcť ľudia zmerať v pribíjaní klincov, v hode čižmou do diaľky či pití piva so slamkou. Nebude chýbať ani súťaž vo varení gulášu.

Dni mesta

31. augusta – 1.septembra 2018 , centrum Spišskej

Posledný augustový deň (a aj prvý septembrový) zaplnia centrum nášho mesta remeselníci, rytieri, šermiari a rôzni umelci. Spišská Nová Ves organizuje už 23. ročník trhu ľudových remesiel, ktorý je každoročne spojený s tradičnou akciou Dni mesta. Okrem tradičných majstrov, ktorí priblížia prostredníctvom stánkov svoje umenie, počas obidvoch dní nebude chýbať ani bohatý kultúrny program či rôzne sprievodné akcie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk