Jana Buvalová Samospráva

Športové kluby v Spišskej dostanú mimoriadne dotácie: O ktoré konkrétne ide?

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili niektorým športovým klubom pôsobiacim v Spišskej Novej Vsi mimoriadne finančné prostriedky.

Ilustračný obrázok k článku Športové kluby v Spišskej dostanú mimoriadne dotácie: O ktoré konkrétne ide?
Zdroj: Dnes24.sk

9. zasadnutie mestského zastupiteľstva v Spišskej Novej Vsi sa konalo v utorok popoludní. Mestskí poslanci mali na programe niekoľko bodov, medzi ktorými bolo aj schválenie nového VZN týkajúceho sa hazardných hier v našom meste.

Zaoberali sa aj schválením poskytnutia finančných prostriedkov pre športové kluby pôsobiace v našom meste. Ako povedala vedúca oddelenia školstva Dana Mrnková, kluby tieto mimoriadne dotácie použijú na výdavky na cestovné spojené so súťažami, ako aj na športové vybavenie.

Športovým klubom boli v roku 2019 schválené dotácie už dvakrát. Prvýkrát zastupiteľstvo schvaľovalo finančné prostriedky ešte v predstihu, koncom roka 2018, druhú polovicu dostali kluby po schválení mestskými poslancami v lete tohto roku.

Aj keď sa pri tomto bode rozprúdila medzi poslancami diskusia, všetci sa nakoniec zhodli na tom, že fungovanie športových klubov treba podporiť, a tak mimoriadne dotácie schválili jednohlasne a to nasledovne.

  • Hokejový klub Spišská Nová Ves – 15 000 €
  • Futbalový klub Spišská Nová Ves – 15 000 €
  • BK 04 AC LB Spišská Nová Ves –15 000 €
  • Volejbalový klub Spišská Nová Ves – 1 000 €
  • Športový klub basketbalu dievčat – 1 000 €
  • Floorballový club Young Arrows SNV – 500 €
  • FbK Kométa Spišská Nová Ves – 500 €

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Vedeli ste? Novoveskí karatisti uspeli na nominačnom turnaji v Chorvátsku. Kliknite na galériu.

Novoveskí karatisti zaznamenali úspechy aj na 19. ročníku  Croatia Open
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie