Jana Buvalová Kultúra

Šport, divadlo aj spomienky na Nežnú revolúciu: Takýto bude víkend v Spišskej

V tretí novembrový víkend si pripomenieme aj v našom meste 30. výročie Nežnej revolúcie. Okrem výročia si však prídu na svoje aj milovníci behu či divadla.

Ilustračný obrázok k článku Šport, divadlo aj spomienky na Nežnú revolúciu: Takýto bude víkend v Spišskej
Zdroj: Dnes24.sk

Divadlo ATaK: AGNUS DEI

16. novembra 2019 o 16:00 hod. , Dom kultúry Mier

Po dvoch úspešných inscenáciách o blahoslavenej Zdenke Schelingovej (Chcela by som letieť…) a kráľovi Dávidovi (D4V1D), ktoré zarezonovali u širokého publika aj u divadelnej kritiky, prichádza Tanečné divadlo ATak s odvážnym divadelným projektom Agnus Dei. ATak „rozhýbal“ pôvodnú divadelnú hru Igora Pargáča o novodobom stotníkovi pod krížom, ktorý sa veľmi netradične stretá s Ježišom a s bolesťou.

Nenávidím

16. novembra 2019 o 18:00 hod. , Divadlo Kontra

Skvelá komédia, ktorá získala cenu na Kremnických Gagoch. Príďte si vypočuť intímnu spoveď Adama Mňaučiaka, frustrovaného inteligenta – lúzra, v tragikomickej monodráme Marka Koterského, poľského špecialistu na šibeničný humor, ostrú satiru a výstižnú kritiku našej každodennosti.

Charleyho teta

16. novembra 2019 o 19:00 hod., Spišské divadlo

Jack a Charley kvôli láske ku Kitty a Amy sú ochotní urobiť čokoľvek. Keď bohatá Charleyho teta odloží návštevu u svojho synovca, tak im napadne nájsť za ňu náhradu. Komické situácie plné humoru, pesničky, príbeh plný nečakaných zvratov, to všetko zabáva divákov od začiatku až do konca.

Deň študentstva v Novejši

16. novembra 2019 od 19:00 hod., Dom kultúry Mier

Pripomínať si našu históriu je nevyhnutné a netreba zabudnúť ani na to, že pred 30-rokmi iniciátormi Nežnej revolúcie boli študenti. Študenti boli tí, ktorí sa nebáli postaviť a byť aktívni, čím následne s hercami a divadelníkmi, ktorí sa k ním pridali ako prví, inšpirovali aj ďalšie skupiny obyvateľstva. A tak sme sa nie len preto rozhodli, že na Nežnú revolúciu a Deň študentstva nebudeme len spomínať, ale dáme študentom možnosť naučiť sa niečo nové a skúsime ich motivovať, aby sa nebáli plniť si svoje sny a robiť svet lepším.

Ferčekovská desiatka

17. novembra 2019 od 9:00 hod., Ferčekovce

Cvč Adam, mesto Spišská Nová Ves, Športový klub Ferčekovce a ŠK Rohals Novoveská Huta pripravili pre všetkých aktívnych aj rekreačných bežcov 11. ročník záverečného behu Spišskej bežeckej ligy. Súťažiť sa bude v rôznych vekových kategóriách. Po behu sa uskutoční vyhodnotenie Bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves a aj vyhodnotenie VMBL.

Kráska a netvor

17. novembra 2019 o 16:00 hod., Spišské divadlo

Ako láska a krása v srdci premôžu zlé čary. Príbeh nevinného dievčaťa menom Bianka, ktoré sa dostane do zakliateho zámku, kde vládne ohavný netvor. Netvor jej však neublíži. Jedinou jeho podmienkou je, že dievča nesmie uzrieť jeho podobu. Bianka privolí a postupne si na spoločnosť netvora zvykne. Dokonca si ho i obľúbi. Jedného dňa však zbadá netvorovu tvár v zrkadle. Jej city sú omnoho silnejšie ako strach a vďaka tomu sa podarí netvora odkliať. Romantický príbeh v sebe skrýva veľkú metaforu života, že skutočná krása človeka nie je v jeho zovňajšku, ale je ukrytá v jeho srdci.

Jak to bulo v Novejši

17. novembra 2019 o 17:00 hod., Múzeum Spiša

Od 17. novembra 2019 do 29. februára 2020 bude v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi prebiehať výstava s názvom – Jak to bulo v Novejši. Výstava sa bude venovať dianiu v Spišskej Novej Vsi počas Nežnej revolúcie. Návštevníci budú môcť na výstave zhliadnuť unikátne, doteraz nezverejnené fotografie Spišskej Novej Vsi v rušných novembrových a decembrových dňoch roka 1989. Vernisáž výstavy sa uskutoční v deň 30. výročia Nežnej revolúcie.

Verejné korčuľovanie

17. novembra 2019 od 17:30 hod., Zimný štadión

Nedeľný podvečer môžete stráviť aj aktívne na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania, pre ktorých bude štadión otvorený dve hodiny.

Vedeli ste, že výstavu venovanú 30. výročiu Nežnej revolúcie môžete vidieť aj v Multi centre? Kliknite si na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zachytené objektívom: Takéto retro kúsky môžete vidieť v Spišskej
35
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie