Jana Buvalová Kultúra

Šport, divadlo aj niečo pre najmenších: Odštartoval druhý novembrový víkend

Víkend odštartoval a v Spišskej Novej Vsi sa opäť chystá niekoľko podujatí na ktoré sa môžete vybrať. Tu sú naše tipy.

Ilustračný obrázok k článku Šport, divadlo aj niečo pre najmenších: Odštartoval druhý novembrový víkend
Zdroj: Dnes24.sk

Medzinárodné preteky v short tracku

9. – 10. november 2019, Zimný štadión

Spišská Nová Ves privíta vo svojom športovom stánku opäť rýchlokorčuliarov – šortrekárov z celého sveta. Účasť prisľúbilo 195 športovcov z trinástich krajín v kategórii dospelých, juniorov a žiakov. Na ľadovej ploche medzi sebou zabojujú pretekári z Austrálie, Ruska, Rakúska, Česka, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Slovinska, Srbska, Chorvátska, Ukrajiny a Slovenska.

Smejko a Tanculienka

9. novembra 2019 o 14:30 a 17:00, Dom kultúry Mier

Piate výročie populárna dvojica Smejko a Tanculienka oslávi aj v našom meste najväčšími rozprávkovými a tanečnými hitmi. Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov.

KineDok: Posledný autoportrét

9. novembra 2019 o 18:00, Čajovňa Alchýmka

Známy slovenský dokumentarista po dlhých rokoch tvorivej (ne)absencie dokončil nový film. Na prvý pohľad, ako inak, dokument. Čo však nie je celkom pravda. Marek Kuboš sa v tomto umeleckom hybride pokúsil o netradičnú sebareflexiu – ako umelca, syna, ale tiež obyčajného človeka. Prostredníctvom svojich dokončených, ale aj nezrealizovaných diel predstavuje ojedinelú úprimnú spoveď o tom, prečo veľmi vážne rozmýšľa nad ukončením na poli autorského dokumentu. Spolu s mnohými, dnes už etablovanými slovenskými filmármi, ale aj ľuďmi z jeho skorších filmov, sa snaží nájsť na svoje neľahké otázky nie jednoduché odpovede.

Perinbaba

10. novembra 2019 o 16:00, Spišské divadlo

Nesmrteľný príbeh o rozprávkovej Perinbabe, v ktorom láska a dobro porazia zlobu a chamtivosť si budeme môcť pozrieť v nedeľu popoludní v Spišskom divadle.

Verejné korčuľovanie

10. novembra 2019 od 17:30, zimný štadión

Nedeľný podvečer môžete stráviť aj aktívne na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania pre ktorých bude štadión otvorený dve hodiny.

Life kouč

10. novembra 2019 o 19:00, divadlo Kontra

Life kouč je komediálny príbeh dvoch ľudí, z ktorých jeden nachádza svoje miesto v džungli života a druhý si uvedomí, že cesta, ktorou šiel doteraz, nevedie tam, kam by si želal…

Ženská na vrchole

10. novembra 2019 o 19:00, kino Mier

Trošku svojrázna, nezadaná Helena odchádza na popud svojej tety Ely s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard sprostredkúva adrenalínové športy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka rozhodne prinútiť protestujúceho otca, aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu!

Videli ste? V Spišskej oslavovali tí najmenší. Kliknite na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Deti zo Spišskonovoveských materských  škôl oslavovali
30
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie