Správy

Dobré správy od najväčšieho zamestnávateľa na Spiši: Po hromadnom prepúšťaní opäť prijíma

Spoločnosť, ktorá zamestnáva až 2000 ľudí bola pred časom kvôli kríze nútená nahlásiť hromadné prepúšťanie. Situácia sa však obracia k lepšiemu.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy od najväčšieho zamestnávateľa na Spiši: Po hromadnom prepúšťaní opäť prijíma
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Tretinu zamestnancov prijala späť spoločnosť Embraco Slovakia zo skupiny Nidec Global v Spišskej Novej Vsi, ktorá pristúpila k hromadnému prepúšťaniu pre koronakrízu. Za firmu informoval Anton Oberhauser s tým, že sa čiastočne zotavili z poklesu objednávok spôsobeného prvou vlnou pandémie a aktuálne hľadajú nových zamestnancov.

Hoci globálny dopyt po našich výrobkoch sa následkom jarnej vlny koronavírusu prepadol v druhom štvrťroku o vyše 35 % a predpokladali sme zníženie zamestnanosti o viac než 300 ľudí, situácia sa v auguste mierne stabilizovala,“ spresnil generálny riaditeľ závodu Marcelo Borba.

Nakoniec sa hromadné prepúšťanie dotklo 240 zamestnancov, takmer 80 z nich medzitým znova prijali. Aktuálne pracuje v závode 2000 ľudí.

Najväčší zamestnávateľ na Spiši aktuálne rozbieha nábor nových zamestnancov do výroby chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek. Naďalej chce prácu ponúkať ľuďom z regiónu. „Počítame s tým, že práca u nás by mohla byť riešením aj pre ľudí, ktorých tvrdo zasiahla koronakríza,“ dodal Borba.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie