Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  26 °C
Samospráva

Spišská Nová Ves sa môže pochváliť zaujímavosťou: Má vlastnú spoločenskú hru

Spropagovať mesto Spišská Nová Ves a jeho okolie by mala pomôcť nová spoločenská hra. Prinášame vám zaujímavé podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Spišská Nová Ves sa môže pochváliť zaujímavosťou: Má vlastnú spoločenskú hru
Zdroj: Dnes24.sk

Vedúca kancelárie primátora Andrea Jančíková informovala o tom, že mesto Spišská Nová Ves sa tak zaradilo medzi pionierov v oblasti tvorby spoločenských hier na potreby prezentácie.

Hlavnou postavou je psík

„V Turistickom informačnom centre v Spišskej Novej Vsi a v kníhkupectve na Zimnej ulici si môžu záujemcovia kúpiť hru, ktorá skrýva Zlatý poklad Spišskej Novej Vsi. Ide o stolovú hru, ktorej hlavnou postavou je psík Hally Belly s uškami podobnými zvonom, keďže ich v našom meste vzniklo v čase pôsobenia významnej gotickej zvonolejárne Majstra Konráda neúrekom. Zároveň Bell znamená v angličtine zvon,“ ozrejmila Jančíková.

Spoločne s touto sučkou tak záujemcovia prejdú úskalia herného plánu, kde na hráčov čakajú pamiatky a pozoruhodnosti mesta a okolia. Tie ich posunú bližšie k cieľu alebo ich na chvíľu zdržia.

„Propagáciu mesta sa snažíme vylepšovať aj netradičnými formami. V závere minulého, pre mesto jubilejného, roka sme sa po obľúbených papierových skladačkách reduty, evanjelického a katolíckeho kostola s najvyššou vežou na Slovensku a komikse o histórii mesta rozhodli ponúknuť rodinám s deťmi tento nevšedný propagačný nástroj. Deti tak dostanú v jednom balení hneď dve hry – najprv musia poskladať puzzle podľa obrázku a následne sa môžu pustiť do hľadania zlatého pokladu nášho mesta,“ vysvetľuje Jančíková.

Hravou formou

Nová hra môže podľa nej slúžiť aj ako zaujímavá učebná pomôcka pre tamojších žiakov prvého stupňa základných škôl. Hravou formou sa môžu deti učiť o pozoruhodnostiach Spišskej Novej Vsi a jej okolia, pretože v hre nechýba ani Tisícročná kaplnka či Markušovský kaštieľ.

„Autorkou ilustrácií je Katarína Vronková, texty pripravil Tomáš Repčiak,“ uzavrela Jančíková s tým, že Spišská Nová Ves vďaka tejto hre získala netradičný propagačný produkt, ako aj dar na reprezentačné ú­čely.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl.foto: ilustračné

Počas uplynulej soboty bolo poriadne veselo v neďalekých Krompachoch. Ako to vyzeralo na tradičnom fašiangovom podujatí si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR