Ilustračný obrázok k článku Spišská Nová Ves po 2 rokoch opäť ožije: Centrum mesta sa zmení na veľké trhovisko
Zdroj: Dnes24.sk

Spišská Nová Ves po 2 rokoch opäť ožije: Centrum mesta sa zmení na veľké trhovisko

Po dvoch rokoch sa vo štvrtok v Spišskej Novej Vsi začína 67. ročník tradičného Spišského trhu.

Rôzne Správy
Rôzne Správy

Spišská Nová Ves po 2 rokoch opäť ožije: Centrum mesta sa zmení na veľké trhovisko

Po dvoch rokoch sa vo štvrtok v Spišskej Novej Vsi začína 67. ročník tradičného Spišského trhu.

Ilustračný obrázok k článku Spišská Nová Ves po 2 rokoch opäť ožije: Centrum mesta sa zmení na veľké trhovisko
Zdroj: Dnes24.sk

Pri tejto príležitosti pripravili pre občanov mesta i návštevníkov kultúrny program. Ten sa bude konať na pódiu pri hlavnej križovatke. Z mestského úradu informovali, že hlavné večerné vystúpenie bude v piatok 15. júla o 21.00 h patriť skupine Heľenine oči a v sobotu 16. júla hudobníkovi Mariánovi Čekovskému s kapelou.

400 stánkov

„V programe tiež zaznejú rusínske ľudové piesne v podaní speváka Štefana Šteca a skupiny Fajta. Rockové skladby zas ponúkne vystúpenie kapely Sága,“ uviedla samospráva s tým, že okrem nich sa predstaví aj množstvo iných hudobných zoskupení. Pre najmenších divákov sú pripravené doobedňajšie rozprávky.

„Pestrú mozaiku programu doplní tiež exhibičné vystúpenie spišskonovoveskej skupiny historického šermu Jago,“ dodáva mesto.

Tento rok budú svoj tovar ponúkať predajcovia v približne 400 stánkoch. Typickú trhovú atmosféru bude už tradične dotvárať 20 stánkov s občerstvením s rôznymi špecialitami.

„Spišský trh je veľmi populárny aj vďaka širokej ponuke rôznych zábavných atrakcií. Malí aj veľkí i priaznivci adrenalínu sa tento rok môžu tešiť na asi 41 kolotočov rôzneho druhu,“ upozornil primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik.

Uzávierky ciest

V súvislosti s organizáciou Spišského trhu upozorňuje radnica na úplné krátkodobé uzávierky cestných komunikácií. Konkrétne na Letnej ulici, na Štefánikovom námestí, Zimnej ulici, Radničnom námestí, časti ulice Ing. O. Kožucha, Elektrárenskej a Školskej ulice.

Zrušené respektíve nahradené sú tiež zastávky mestskej hromadnej dopravy. Počas uvedenej uzávierky sa účastníci cestnej premávky budú riadiť aktuálnym dopravným značením. Presný popis obchádzok nájdu na webovej stránke.

Na nerušený priebeh podujatia bude dohliadať aj polícia. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová informovala, že na uzavretie centra bude nadväzovať aj uzatvorenie hlavného cestného ťahu cesty II/533 v smere z Levoče do Rožňavy a opačne, v mieste, kde pretína spišskonovoveské centrum.

Kontroly vodičov

„Príslušníci Policajného zboru vodičov navedú na obchádzkové trasy, ktoré budú vyznačené prenosným dopravným značením. Apelujeme preto na vodičov predovšetkým na zvýšenú ohľaduplnosť, všímavosť, tolerantnosť, rešpektovanie pokynov policajtov i dopravného značenia,“ uviedla hovorkyňa.

Policajti sa v uliciach zamerajú aj na kontrolu vodičov, predovšetkým na zistenie požitia alkoholických nápojov. Hovorkyňa upozornila, že zvýšený počet kontrol súvisí najmä s rastom prípadov, keď si vodiči sadli za volant pod vplyvom alkoholu.

„V súvislosti s návštevou trhov upozorňujeme širokú verejnosť aj na zvýšenú opatrnosť a väčší pozor na svoje osobné veci, najmä mobilné telefóny, peňaženky či doklady,“ dodáva Ivanová.

Foto: archív

FOTOREPORTÁŽ: V našom meste sa už rozbieha obľúbený Spišský trh
24
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín