Aktualizované Krimi

Spišská Nová Ves: Desiatky občanov z časti Vilčurňa prišli po požiari o bývanie!

Mesto Spišská Nová Ves informovalo, že vyhlásilo po požiari v lokalite Vilčurňa mimoriadnu situáciu.

Ilustračný obrázok k článku Spišská Nová Ves: Desiatky občanov z časti Vilčurňa prišli po požiari o bývanie!
Zdroj: TASR

Spišskonoveská radnica na svojom webovom sídle informovala, že k požiaru, ktorý zničil obydlie 41 občanov, došlo v nedeľu (2. 6.). Mesto uviedlo, že aktuálne zabezpečuje v tejto súvislosti zákonom stanovené postupy, zasadol aj krízový štáb, ktorý rozhodne, ako ďalej.

Primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik uviedol, že v spolupráci s ďalšími subjektmi zabezpečili týmto ľuďom núdzové ubytovanie v materskej škole a v komunitnom centre v lokalite Vilčurňa. „Zhoreli obydlia pre 40 ľudí, z nich sedem nemá trvalý pobyt v meste Spišská Nová Ves. V spolupráci s odborom krízového riadenia na okresnom úrade sa nám podarilo zohnať aj núdzové stany s ležadlami, ktoré sa v tejto chvíli stavajú v tesnej blízkosti zhoreniska,“ povedal Bečarik s tým, že kapacitne by to malo zatiaľ stačiť.

Dodal, že na najbližšie tri dni zabezpečili ľuďom, ktorí prišli o strechu nad hlavou, aj teplú stravu a ďalšie potraviny. Doplnil, že následne bude samospráva pracovať na vyriešení situácie, napríklad formou unimobuniek, kde by mohli byť títo ľudia umiestnení. „Išlo o čierne stavby, zatiaľ nie je úplne jasné, ako k požiaru došlo, či to bol nejaký skrat alebo z nejakej piecky. Nikto sa tam nezranil, požiar zasiahol lokalitu ešte počas dňa a všetci stihli odísť,“ dodal Bečarik s tým, že krízový štáb zasadne opäť v utorok 4. júna ráno.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie