Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili v utorkovom zápase 46. kola extraligy na domácom ľade nad Prešovom 4:2.

Ilustračný obrázok k článku Spišiaci to na Prešovčanov vedia: Vyhrali s nimi už tretíkrát, Bokroš je veľmi nahnevaný

V rýchlom tempe hraný zápas priniesol hneď v úvode gól hostí, keď po 144 sekundách Prešov išiel do vedenia vďaka Zagrapanovi. Po góle domáci prevzali iniciatívu a prakticky celá prvá tretina sa odohrávala na polovici Prešova.

Zranený Bespalov

Spišiaci sa dočkali vyrovnávajúceho gólu až v 19. minúte, keď Giľák využil presilovku.

Spišská Nová Ves začala druhú tretinu tlakom, Prešovčania však využili presilovku a Michnáč získal pre nich opäť vedenie. Domácich gól zaskočil a hostia začali mať navrch. V 36. minúte ale Spišská Nová Ves zatlačila súpera pred brankára a zo skrumáže Rapáč vyrovnal na 2:2.

Po góle Prešov striedal brankára kvôli zraneniu, namiesto Bespalova nastúpil Petrík. Prešov chcel strhnúť vedenie na svoju stranu ešte do prestávky, ale Spišiaci odolali. V tretej tretine sa obe mužstvá snažili dať víťazný gól, hralo sa hore-dole. Domáci postupne preberali iniciatívu a v 53. minúte Salituro strelil víťazný gól. ten istý hráč potom spečatil do prázdnej bránky na konečných 4:2.

Trénera Prešova Ernesta Bokroša nahneval výkon zverencov v tomto zápase. Po stretnutí neskrýval rozčarovanie z výkonu ofenzívy, domáci tréner Miroslav Mosnár naopak ocenil silu, ktorú ukázalo jeho mužstvo.

Spišiaci Prešovu nesedia

Oba tímy chceli v regionálnom 46. kole predĺžiť víťaznú sériu, no aj tretí vzájomný zápas sa skončil víťazstvom Spišskej Novej Vsi.

„Bol to šesťbodový zápas. Nehrali sme to, čo sme si predstavovali. Prešov bol húževnatý súper. Na konci zápasu sme sa dokázali presadiť. Ukázalo sa, že naše mužstvo má svoju silu a som rád, že sme vyhrali tento ťažký zápas,“ uviedol tréner HK Spišská Nová Ves Miroslav Mosnár.

Prešovčania prehrali so Spišskou Novou Vsou aj v prípravnom období na Tatranskom pohári (3:5) a zdá sa, že im tento súper nesedí. Domácim podľahli nielen na góly, ale aj na strely (26:41), čo rozhnevalo trénera Bokroša.

„Som veľmi nahnevaný a sklamaný z výsledku a výkonu mojich hráčov. Upozorňovali sme ich po tom, čo sme v Spišskej prehrali predošlé dva zápasy. Súpera sme si preto dobre zanalyzovali. V defenzíve sme pokyny ešte ako-tak splnili, ale aby sedem útočníkov na bránku ani nevystrelilo na bránku, z toho som sklamaný. Rozhodlo práve to, že sme v ofenzíve vôbec nič nespravili. Spišskej sme to veľmi uľahčili. Mrzí ma, že si domov nevezieme žiadne body.“

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Prešovčania v zápase viedli 1:0 aj 2:1, ale nádejné skóre stratili. Na 2:2 vyrovnal v 2. tretine Branislav Rapáč po tom, čo sa zorientoval v skrumáži okolo brankára Nikitu Bespalova. Pre toho sa zápas následne skončil po zranení prepustil miesto Romanovi Petríkovi.

Nahnevaný Bokroš

„Nerozumiem tomu, že takto dovolíme zraniť nášho brankára. Dovolili sme im snáď desaťkrát buchnúť do nášho brankára, dali nám z toho gól a ešte nám ho zranili. To nevyčítam domácim hráčom, ktorí boli len dôrazní. Vyčítam to svojim zverencom. Som preto dvojnásobne nahnevaný. Už dávno som taký nebol,“ poznamenal Bokroš.

HK Spišská Nová Ves – HC Prešov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

• Góly: 19. Giľák (Štrauch, Petgrave), 37. Rapáč (Petgrave, Nieminen), 53. Salituro (Giľák), 60. Salituro – 3. Zagrapan (Žilka), 27. Michnáč (Lialka, Glazkov).
  • vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Vartovník 5+DKZ za bitku, Petgrave 10 za nešportové správanie – Růžička 5+DKZ za bitku,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • bez divákov.
  • Spišská Nová Ves: Melicherčík – Atwal, Petgrave, Romaňak, Beaundry, Malina, Ordzovenský, Chatrnúch, Tomala – Ščurko, Salituro, Giľák – Nieminen, Kuru, Rapáč – Štrauch, Rauter, Hamráček – Džugan, Vartovník, Vrábeľ
  • Prešov: Bespalov (37. Petrík) – Ťavoda, Rajnoha, Ružička, F. Fekiač, Turan, Glazgov, Miškuf – Welychka, Čacho, A. Nauš – Lialka, Šimun, Michnáč – Ľalík, Zagrapan, T. Nauš – Klíma, V. Fekiač, Žilka.

Hl. foto: archívne