JAB Rôzne

Snehuliaci, ktorých môžete mať aj v obývačke: Vyrobil ich šikovný Slávo zo Spišskej, FOTO

Perinbaba nám zatiaľ túto zimu nepraje a vianočné sviatky sme trávili bez snehu. Snehuliakov si môžete postaviť však aj bez neho. Tu je návod.

Ilustračný obrázok k článku Snehuliaci, ktorých môžete mať aj v obývačke: Vyrobil ich šikovný Slávo zo Spišskej, FOTO
8
Galéria
Zdroj: sukr. archív D. Semanová

Medzi najväčšie zábavy v zime patrí určite aj stavanie snehuliakov. Túto radosť si zatiaľ dopriať nemôžeme, keďže v Spišskej je Perinbaba veľmi skúpa a poriadnu snehovú nádielku ešte nepriniesla.

Spravia si vlastných

Typické zimné postavičky chýbali aj v rodine Semanovcov zo Spišskej Novej Vsi. Preto sa rozhodli, že kým napadne sneh, spravia si vlastných snehuliakov.

Ako nám prezradila mamina Daniela, myšlienka vyrobiť ich vznikla dávnejšie, no tento rok sa im to podarilo aj vyskúšať.

„Prvý snehuliak putoval k nášmu dvojročnému synovcovi, ktorému sme urobili veľkú radosť," prezradila s tým, že snehuliakov vyrábal jej šikovný manžel Slávo.

Aj keď taký snehuliak vyzerá na pohľad jednoducho, výroba jedného si vyžaduje aj tri – štyri hodiny. Závisí to ale aj od veľkosti.

Chce to veľa trpezlivosti

Na jeho výrobu potrebujete stovky plastových pohárikov, minimálne dvakrát viac spiniek a veľa trpezlivosti.

Veľkosť snehuliakov závisí od veľkosti pohárikov, ako aj od vlastnej fantázie. Snehuliaka vytvoríme z dvoch, alebo z troch gulí. Hotového snehuliaka si môžete vyzdobiť tak, ako sa patrí.

„Doplnky sú z farebného výkresu a pochopiteľne, nesmieme zabudnúť ani na šál. Dovnútra zospodu je možné dať svetielka, čo dodá domácnosti tú pravú zimnú atmosféru," doplnila pani Daniela.

Parádnych snehuliakov, ktoré vyrobil pán Slávo nájdete aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Milí snehuliaci zdobia domácnosť Semanovcov
8
Galéria
Zdroj: sukr. archív D. Semanová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie