Jana Buvalová Kultúra

Šikovný ťahák na týždeň pre Novovešťanov: Divadlo, film aj verejné korčuľovanie

Oddýchnuť si v priebehu týždňa môžete aj na viacerých atraktívnych akciách, ktoré sa uskutočnia v Spišskej Novej Vsi. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Šikovný ťahák na týždeň pre Novovešťanov: Divadlo, film aj verejné korčuľovanie
Zdroj: Dnes24.sk

100. výročie oživotvorenia Matice slovenskej

19. novembra 2019 o 15:00 hod., Dom Matice slovenskej

Dom Matice slovenskej a Miestny odbor Matice slovenskej v Spišskej Novej Vsi pripravili stretnutie matičiarov, sympatizantov aj priateľov Matice slovenskej pri príležitosti 100. výročia oživotvorenia Matice slovenskej. Túto významnú udalosť v dejinách slovenského národa priblíži Mgr. R. Zacher, PhD.

Homo universalis: Portrét

19. novembra 2019 o 16:30 hod., Spišské osvetové stredisko

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi pripravuje výtvarný workshop, ktorý je súčasťou projektu HOMO UNIVERSALIS. Lektor Mgr. art. Marián Hennel sa bude zaoberať základnými pravidlami pri kresbe portrétu, ale aj problematikou figurálnej kresby. Každý účastník si vyskúša nadobudnuté znalosti priamo na mieste kresbou pózujúcej modelky. Podpora rozvoja zručnosti a získanie hlbších vedomostí od skúseného lektora v danej oblasti napomôže účastníkom rozšíriť výtvarné obzory a uplatniť ich vo svojej tvorbe. Autori majú tiež možnosť doniesť si svoje domáce práce a odkonzultovať ich s lektorom.

Orbis Pictus / Rozhovory o umení: Záhrady ako záhady

20. novembra 2019 o 17:00 hod., Galéria umelcov Spiša

Dialógy o historických a súčasných záhradách ako výtvarnom fenoméne životného prostredia s architektkami Ing. arch. Magdou Janovskou a Ing. Lenkou Sarvašovou. Spojené s finisážou a komentovanou prehliadkou výstavy Záhady záhrady.

Hrdinovia

21. novembra 2019 o 19:00 hod., Spišské divadlo

Hrdinovia Boženy Slančíkovej Timravy sú jedným z titulov Spišského divadla v rámci dramaturgického projektu Slovenské storočie, ktorým si pripomíname 100. výročie konca 1. svetovej vojny a vzniku Československej republiky a v ktorom sa kladie dôraz na kľúčové historické okamihy vzniku a formovania moderného slovenského národa.Majstrovské Timravine dielo o najnižších pudoch človeka, ale aj o láske a veľkosti ľudského ducha si budete môcť pozrieť vo štvrtok večer.

Zbohom, synu → Be2Can 6

21. novembra 2019 o 19:00 hod., kino Mier

Niektoré stretnutia sú len na chvíľu, niektoré rozlúčky môžu zabrať celý život. Snímka Zbohom, synu je znamenite vystavanou rodinnou ságou, ktorá zachytáva transformáciu čínskej spoločnosti prostredníctvom príbehu manželského páru postihnutého osudovou tragédiou. Film, ktorý je práve tak emotívnou melodrámou ako prenikavou štúdiou kultúrnych a politických premien, sleduje svojich hrdinov v priebehu troch desaťročí – od otrasov čínskej kultúrnej revolúcie 80. rokov minulého storočia až po problematickú prosperitu súčasného čínskeho turbokapitalizmu.

Ľadové kráľovstvo

22. novembra 2019 o 17:00 hod., kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné.

Svätý za dedinou

22. novembra 2019 o 19:00 hod., Spišské divadlo

Slovenské vojvodinské divadlo v Báčskom Petrovci uvedie v na doskách Spišského divadla skvelú komédiu o malej krčme ukrytej za idylickými kulisami vojvodinskej dediny, ktorá nastavuje zrkadlo súčasnej spoločnosti.

Spišská burza starožitností a kuriozít

23. novembra 2019 od 8:00 hod., staré trhovisko

V predposlednú novembrovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam totiž konať pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Verejné korčuľovanie

23. a 24. novembra 2019, od 17:30hod., Zimný štadión

Sobotný aj nedeľný podvečer môžete stráviť aj aktívne na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania, pre ktorých bude štadión otvorený v sobotu aj nedeľu dve hodiny.

Médea – red emptiness

24. novembra 2019 o 19:00 hod., Divadlo Kontra

Do divadla Kontra zavíta hosť z Grécka, Despina Sarafeidou. Dve Médey – jedna herečka. Majestátnosť a vášeň v jednej osobe. Hra, v ktorej je zakázaná vražda. Hĺbková štúdia mýtu. Poetický mysticizmus. Povinné predstavenie pre každého, kto hľadá niečo iné a tiež pre každého, kto miluje silné divadlo.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Výročie Nežnej revolúcie si pripomenuli aj v Košiciach. Viac vo videu.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie