Oliver Buza Hokej

Senica má prvý postupový mečbal

Aj v druhom zápase štvrťfinále play - off zvíťazili Záhoráci.

Od úvodu sa na Spiši hral rýchly, no opatrný hokej a tak sa všetko podstatné odohralo až v závere prvej tretiny. Najprv šli Spišiaci bleskovo do dvojgólového náskoku, kedy v jednej minúte po úspešných Kinkorových vhadzovaniach postupne skórovali Lemešáni a Gonda. Už o minútu však hostia kontrovali, Rybára prepálil Lelkeš a upravil stav prvej tretiny na 2–1. V druhej časti sa začali presadzovať skúsenejší hostia, hlavne trio exextraligistov Lelkeš, Hreus, Vaškovič neraz zamotalo hlavy i nohy domácich. Paradoxne sa skóre mohlo meniť na opačnej strane, Krempaského delovke však stopku vystavili žŕdka Kristínovej svätyne. Seničania vyrovnali v 38.min..Šurek v presilovke prepasíroval puk za Rybára. A keď Hreus v oslabení rutinérsky zvýšil po samostatnom nájazde na 3 –2, ambície domácich sa zrútili ako domček z karát.. Definitívu mohol vystaviť hosťujúci Lezo, ale po jeho strele v 52.min. zvonila len žŕdka domácej brány. Štyri minúty pred koncom Vaškovič už nezaváhal a gólom na konečných 4 – 2 prihral Záhorákom postupový mečbal.

HK Spiš.N.Ves – HC Dukla Senica 2:4 (2:1, 0:1, 0:2) – stav série 0:2

Góly: 16. Lemešani (Kinkor), 16. Gonda (Kinkor) – 18. Lelkeš (Šúrek, Hreus), 38. Šúrek (Lelkeš, Hreus) v pres., 47. Hreus (Šedivý) v oslab., 56. Vaškovič (Hreus, Lelkeš) Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 20:26 (7:8, 5:12, 8:6). Rozhodovali: Štefik – Holienka, Valach, divákov: 250 Zostavy: Spiš.N.Ves: Rybár – Vartovník, Borovský, Nitriansky, Dulák, Džerenga, Mitro, Cvengroš – Filip Novák, Prokop, Lukáš Novák, Lemešani, Gonda, Kinkor, Kucirko, Klinga, Krempaský, Muránsky, Greschner, Hamrák Senica: Kristín – Janík, Šedivý, Král, Škápik, Reissmüller, Salajka – Kopecký, Lantoš, Vaškovič, Hreus, Lezo, Lelkeš, Mikolášek, Šimek, Šebesta, Tonhauser, Cibulka, Šúrek, Mikušovič

Foto : Michal Buza