Ilustračný obrázok k článku Prichádza druhá vlna pandémie? Takto sa vyzbrojila Spišská Nová Ves
Zdroj: TASR

Prichádza druhá vlna pandémie? Takto sa vyzbrojila Spišská Nová Ves

Koľko bolo doteraz pozitívne testovaných ľudí v našom okrese? Ako je mesto pripravené na prípadnú druhú vlnu?

Samospráva
Samospráva

Prichádza druhá vlna pandémie? Takto sa vyzbrojila Spišská Nová Ves

Koľko bolo doteraz pozitívne testovaných ľudí v našom okrese? Ako je mesto pripravené na prípadnú druhú vlnu?

Ilustračný obrázok k článku Prichádza druhá vlna pandémie? Takto sa vyzbrojila Spišská Nová Ves
Zdroj: TASR

Druhú vlnu pandémie COVID-19 už tu máme,“ vyhlásil minister zdravotníctva Marek Krajčí 11. augusta. Svoje tvrdenie okrem iného opiera o zvýšený počet pozitívne testovaných ľudí na Covid-19.

Slovensko sa pripravuje

Celkovo evidujeme už 2 922 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe. Počet vyliečených pacientov v našej krajine je 1 980 ľudí.

Nástup druhej vlny pandémie nového druhu koronavírusu je na Slovensku ešte relatívne dobrý. „Situácia je pod kontrolou aj vďaka enormnému úsiliu regionálnych hygienikov a pracovníkov regionálnych úradov verejného zdravotníctva,“ konštatoval pred časom Krajčí s tým, že v okolitých krajinách je situácia je komplikovanejšia.

13. augusta vydalo konzílium odborníkov nové opatrenia týkajúce sa škôl, kúpalísk, športových podujatí, kultúrnych podujatí a domovov sociálnych služieb.

Covid-19 v okrese Spišská Nová Ves

Prvá vlna pandémie zastihla Spišskú pomerne razantne. Napríklad 9. apríla tohto roku ostalo Slovensko v šoku potom, ako Matovič uzavrel tri osady na Spiši do karantény. V akcii boli vtedy stovky vojakov. Situácia sa ale postupom času stabilizovala, karantény v osadách boli zrušené.

Podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií bolo doteraz v našom okrese zaznamenaných 118 pozitívnych testov. Jeden z nich pribudol v utorok 18. augusta.

Okres Spišská Nová Ves je tak za okresmi Bratislava (465), Prievidza (185), Pezinok (126) na nelichotivom štvrtom mieste v počte nakazených na Covid- 19.

V Košickom kraji to bolo od začiatku pandémie doteraz zistených 377 pozitívnych testov, pričom najviac zasiahnutým bol práve náš okres. Na príklad v okrese Košice zaznamenali epidemiológovia 104 infikovaných ľudí, najmenej prípadov v kraji ma okres Gelnica (6).

Ako je pripravené mesto?

Mesto Spišská Nová Ves má pre svojich zamestnancov zabezpečené ochranné prostriedky, ktoré sú podľa potreby poskytované pre jednotlivé pracovné činnosti vzhľadom na prebiehajúcu mimoriadnu situáciu spôsobenú ochorením COVID-19,“ odpovedá na otázky redakcie Dnes24 Peter Klein z referátu krízového riadenia mestského úradu a dodáva: „V určitom rozsahu ich dokážeme poskytnúť aj sociálne odkázaným skupinám.

A aký je pandemický plán v meste Spišská Nová Ves? „Pri výkone verejnej správy pracuje mesto podľa režimu nastaveného opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR . Podľa nového pandemického plánu sa budú koordinovať postupy v prípade druhej vlny pandémie COVID-19 a mesto bude operatívne zabezpečovať ďalšie požiadavky a opatrenia podľa rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva SR a pokynov Ústredného krízového štábu SR a krízového štábu okresu.“ dodáva na záver Klein

Takto to ešte pred nedávnom vyzeralo v našom okrese.

Desivé zábery z rómskych osád: V karanténe 6000 ľudí!
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín