Jana Buvalová Krimi

Pri Tescu došlo k nehode: Opel narazil do obrubníka, potom nabúral do stĺpa

V blízkosti Tesca v v Spišskej Novej Vsi došlo k dopravnej nehode. Mladý vodič (33) skončil po nešťastí v nemocnici s otrasom mozgu.

Ilustračný obrázok k článku Pri Tescu došlo k nehode: Opel narazil do obrubníka, potom nabúral do stĺpa
Zdroj: Dnes24.sk

K nehode došlo v nedeľu podvečer na ulici Medza v Spišskej Novej Vsi. Podľa slov košickej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej, vodič (33) zo Spišskej Novej Vsi viedol vozidlo značky Opel Meriva smerom od sídliska Mier od kruhového objazdu k obchodnému domu. „Vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy, najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať a narazil kolesom do vyvýšeného obrubníka ostrovčeka,“ informovala Mésarová.

Podľa polície sa po prvom náraze vozidlo stočilo až vyšlo mimo cestu a následne narazilo do stĺpa verejného osvetlenia. „Dychová skúška u vodiča zistila požitie alkoholu v hodnote 1,29 mg/l alkoholu v dychu, čo v prepočte predstavuje 2,69 promile. Vodičovi bol na mieste nehody zadržaný vodičský preukaz. Spolujazdkyni namerali 1,83 promile,“ doplnila hovorkyňa.

Pri nehode sa vodič a jeho spolujazdkyňa zranili. Podľa slov hovorcu nemocnice Tomáša Kráľa, žena bola s ľahšími zraneniami ambulatne ošetrená a prepustená domov. Muž zostal s otrasom mozgu v nemocnici na pozorovanie.

„Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, z ktorého po vykonaní potrebných procesných úkonov nezodpovedného vodiča obviní,“ uzavrela Jana Mésarová. Vodičovi hrozí trestná sadzba až na jeden rok.

Foto: regionálny štáb TV Joj, Matúš Gavlák

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie