Jana Buvalová Kultúra

PREHĽAD: Nový týždeň láka v našom meste aj takýmito zaujímavými podujatiami

Neviete, kam si skočiť počas tohto týždňa v našom meste za podujatiami? Vybrali sme hneď viacero, ktoré radíme navštíviť...

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD: Nový týždeň láka v našom meste aj takýmito zaujímavými podujatiami
Zdroj: Dnes24.sk

Stará láska nehrdzavie

22. júla 2019 o 19:00, kino Mier

Charlotte je múdra a talentovaná diplomatka, ktorá kandiduje za prezidentku. Fred je obyčajný novinár. Nespája ich nič, okrem toho, že Charlotte bola kedysi jeho opatrovateľkou a detskou láskou.

Vernisáž 4v1

24. júla 2019 o 17:00, Galéria umelcov Spiša 

Vernisáž 4 nových výstav s následnou arty-party v Záhrade umenia. Pozrieť si môžete 14 slovenských výtvarníkov o záhradách a to od začiatku 20. storočia po súčasnosť, maľby mladej spišskej výtvarníčky zo sveta fiktívnych žien. Poctu predstaviteľovi surrealizmu Albertovi Marenčinovi ako aj výber 29 diel od 16 autorov zo zbierky galérie.

Bažant Kinematograf

24. – 28. júla 2019, Radničné námestie

Aj do nášho mesta zavíta opäť Bažant Kinematograf. Projekciu filmov zabezpečí štýlový retro-autobus prispôsobený na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusou sa bude premietať na mobilné kino plátno. Premietanie začne vždy o 21:30 na Radničnom námestí pred budovou Reduty. Tešiť sa môžete na tituly Ženy v behu, Hastrman, Dôverný nepriateľ, Teroristka a Trabantom tam a zase späť.

Umenie v parku – vernisáž

26. júla 2019 o 18:00, fontána v parku pred Evanjelickým kostolom

Vernisáž najlepších výtvarných diel a fotografií 4. ročníka súťaže. Výstava Umenie v parku vytvorí priestor pre 38 neprofesio­nálnych autorov, z toho 25 výtvarníkov a 13 fotografov. Vernisáž prinesie okrem krásnych diel aj koncert spišskonovoveskej kapely STAR BAND a zahrať príde aj dvojnásobný majster Slovenska v hraní na klasickej gitare, Dávid Bílek.

Na kus reči s…

26. júla 2019 o 19:30 , Zlatá pivnička

Televízna redaktorka a novinárka Lucia Lukušová pozýva na jedinečnú talkshow. Lucka, ako rodená Spišiačka, si za hostí vyberá zaujímavých ľudí zo Spiša. Celým večerom vás bude sprevádzať aj hudobný hosť Kamil Bartko.

Spišská burza starožitností a kuriozít

27. júla 2019 o 8:00, staré trhovisko

V sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam totiž konať pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety z čias minulých.

Majstrovstvá Slovenska / Inline Alpine

27. a 28. júla 2019 od 10:30, Lipová ulica – pri Športovej hale

Koncom júla si prídu na svoje aj milovníci športu, zvlášť inline korčuľovania. V našom meste sa bude konať česko-slovenský pohár v tomto športe.  Hlavným organizátor je Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz . 3. kolo sa uskutoční 27. júla (sobota) od 14:00 hod , 4. kolo zase v nedeľu 28. júla od 10:30 na Lipovej ulici pri športovej hale.

Žena v čiernom

27. a 28. júla 2019 o 19:00, divadlo Kontra

Brilantný viktoriánsky thriller s atmosférou, ktorá zhustne tak, až sa bude dať krájať. Mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého sídla na Úhorných močariskách si budete môcť vychutnať v sobotu aj v nedeľu večer. Tajomný a znepokojivý dej vás doslova priklincuje k sedadlám.

Promenádne podujatia pred Redutou

28. júla 2019 od 16:00, pódium pred Redutou

Nedeľné popoludnie bude patriť opäť podujatiam v rámci Kultúrneho leta. Bábkové divadlo spod Spišského hradu zahrá pred Redutou rozprávku pre deti – Kocúrkovo. Po rozprávke nedeľné popoludnie spestrí Ľudová hudba Romana Barabasa zo Spišskej Novej Vsi.

Koncert na Zázemí

28. júla 2019 o 17:00, Komunitná záhrada ZÁzračné ZElené MIEsto, sídl. Mier

Ďalší zo série akustických koncertov pod hlavičkou značky Nahatý muž si budete môcť vychutnať v nedeľu popoludní na takzvanom Zázemí. Predstaví sa ACCIDENT INSTANTANÉ folk, Francúzsko a ON LACHE LES CHIENS  post blues punk, Francúzsko.  Okrem hudby sa môžete tešiť aj na chutný vegánsky guláš a alko/nealko pivko z fľaše.

Videli ste ju? V centre Spišskej otvorili prvú knižnú búdku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: V Spišskej Novej Vsi slávnostne otvorili prvú knižnú búdku
19
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie