Predposledná premiéra sezóny: Spišské divadlo uvedie ďalšiu novinku

Divadelná hra o manželskej nevere, pomste a sladkom pocite víťazstva. Siedma premiéra Spišského divadla bude zároveň predposlednou v tejto sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Predposledná premiéra sezóny: Spišské divadlo uvedie ďalšiu novinku
Foto: Jana Buvalová

Hra Matjaža Zupančiča Manželské hry je siedmou a predposlednou premiérou Spišského divadla v Spišskej Novej Vsi v tejto sezóne. Réžie sa zhostil skúsený dramaturg, režisér a zároveň aj umelecký šéf Spišského divadla Michal Babiak.

Premiéra sa bude konať v sobotu 23. júna o 19:00 hodine v Spišskom divadle.

„Chystáme aj v piatok 22. júna predpremiéru predstavenia v divadle v Levoči,“ informovala dramaturgička Spišského Divadla Ivana Brošková s tým, že diváci sa môžu tešiť na príbeh o manželskej nevere, nenávisti, pomste a sladkom pocite víťazstva.

Prekvapivé rozuzlenie

Matjaž Zupančič patrí podľa nej medzi najvýznamnejších súčasných slovinských dramatikov, ktorého hry sú uvádzané po celej Európe. „Manželské hry sú skvelou Zupančičovou hrou, v ktorej sa základný dej odohráva počas navonok pokojného večierka dvoch partnerských dvojíc. Komické situácie zo začiatku hry sa začínajú meniť na dramatické v okamihu, keď vychádza najavo, že títo štyria ľudia sú poprepletaní radom rozličných vzťahov, ktoré doteraz neboli verejné a známe ich partnerom,“ priblížila Brošková s tým, že nakoniec hra dospeje k veľmi prekvapivému rozuzleniu.

Hlavná téma

Zupančičovi sa v tomto diele podľa nej podarilo cez rad skvele napísaných humorných situácií vyjadriť pocity ľudí v dnešných partnerských vzťahoch. Hlavnou témou je pritom manželská nevera a s ňou súvisiaci nedostatok intimity. „V našej inscenácii tejto hry čaká na divákov v závere šteklivé prekvapenie, a preto je vhodná pre návštevníkov až od 16 rokov,“ upozornila Brošková.

V inscenácii vystupujú štyri postavy, Bernarda stvárni Mikuláš Dzurík, jeho manželku Soniu hrá Mária Görögová, Veru stvárni Denisa Macalová Ďuratná a úlohy mladého milenca Ivana sa zhostil Tomáš Krištof.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk