Jana Buvalová Kultúra

Povedú na niektorú z nich aj vaše kroky? Výber top víkendových akcií v Spišskej a okolí

Ako si užiť voľné dni? Jednou z možností je aj vyraziť na podujatia, ktoré sa v Spišskej a okolí počas nich uskutočnia. Tu je redakčný výber tých naj.

Ilustračný obrázok k článku Povedú na niektorú z nich aj vaše kroky? Výber top víkendových akcií v Spišskej a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Willy a kúzelná planéta

13. júla 2019 o 17:00, Kino Mier

Malý Willy cestuje s rodičmi vesmírom. Po nehode vesmírnej lodi sa sám v záchrannom module dostáva na neznámu, divokú planétu. Našťastie má so sebou dôležitého parťáka – robota Bucka. V cudzom svete naňho číha veľa nástrah a objavov…

Tajomná noc

13. júla 2019 o 20:00, Spišský hrad

Tajomnú noci so živými sochami, predstavenia so šermom, tancom, ohňovou či laserovou šou si môžete vychutnať v sobotu večer na Spišskom hrade. Vstupy na predstavenia začínajú o 20.00, 21.00 a 22.00 hod.

Letné kino / Zrodila sa hviezda

13. júla 2019 o 21:15, Radničné námestie – pred Redutou

V novom spracovaní romantickej drámy Zrodila sa hviezda, stvárni Bradley Cooper ostrieľaného muzikanta Jacksona Mainea, ktorý objaví a zamiluje sa do začínajúcej speváčky Ally (Lady Gaga). Táto už svoj veľký sen o hviezdnej kariére vzdala… pokým ju Jack neprinúti vyjsť na pódium pod svetlá reflektorov. Ale keď Allyin raketový štart zatieni jeho vlastnú kariéru, Jack stále obtiažnejšie nesie svoj ústup z veľkých pódií a o to viac bojuje so svojimi vnútornými démonmi.

Nedeľa na Spišskom hrade

14. júla 2019, Spišský hrad

Aj v druhú prázdninovú nedeľu môžete zavítať na Spišský hrad, kde pre návštevníkov bude pripravený aj zaujímavý program. Pozrieť si môžete Legendu o Spišskom hrade, Assasini Spiša predvedú parkourovú šou a skrátka neprídu ani najmenší. Pre tých o 14:30 Divadlo Portál zahrá rozprávku o Hlúpej žene.

Promenádne podujatia

14. júla 2019 od 16:00, pred Redutou

Kultúrne leto a s ním spojené promenádne podujatia budú pokračovať aj v druhú júlovú nedeľu. O 16:00 je pripravená rozprávka pre deti v podaní Divadla Cililing z Prešova. Po nej spestria nedeľné popoludnie všetkým prítomným spevácke skupiny Lipa, Rozmarín a Senior zo Spišskej Novej Vsi.

O Guľkovi Bambuľkovi

14. júla 2019 o 17:30, sídlisko Mier pri Dome kultúry

Rozprávkové dobrodružstvá, ktoré zažijete s Guľkom Bombuľkom, naučia najmenších, aké zvieratká môžu stretnúť na gazdovskom dvore a tých väčších zasa prinútia zamyslieť sa nad otázkou „čo je v živote skutočne dôležité?“. Predstavenie vychádza z námetu známej rozprávky Márie Ďuríčkovej, ktorá vytvorila množstvo príbehov aktuálnych aj pre dnešnú uponáhľanú dobu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Živé sochy v našom meste? Zábery z výnimočného festivalu nájdete v priloženej fotogalérii.

Naše mesto zažilo 3. ročník festivalu Živé sochy: Pozrite si to na FOTKÁCH
46
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie