Dojímavé chvíle v poslednom dueli našich hokejistov: Vaic sa rozlúčil s kariérou

Posledný duel tejto sezóny odohrali hokejisti Spišskej na domácom ľade. Pre kapitána nášho mužstva Ľubomíra Vaica to bol zároveň aj rozlúčkový zápas.

Pre našich prvoligových hokejistov sa v sobotu skončila tohtoročná sezóna. V štvrťfinále play off sme Michalovčanov nedokázali zdolať ani po tretíkrát a tak po tesnom výsledku posledného zápasu 3:4 sme na zápasy prehrali 0:3.

Táto séria dala zároveň definitívnu bodku za kariérou 39-ročného útočníka Ľubomíra Vaica. Jeden z najslávnejších hokejových rodákov zo Spiša mal napriek prehre dôstojnú rozlúčku, na pamiatku dostal dres i pamätnú plaketu z rúk bývalých spoluhráčov Andreja Podkonického a Miroslava Laža.

Ovácie publika

Vaic už v januári potvrdil svoje predbežné plány ukončiť kariéru po sezóne 2016/2017. Tú odohral v drese Spišskej Novej Vsi a hoci Spišiaci proti Michalovciam statočne bojovali, z hladkého postupu sa tešil favorit. Vaic si ovácie publika užil už pred zápasom, keď z rúk Podkonického a Laža prebral symbolický dres s logami všetkých klubov, za ktoré Vaic v kariére nastúpil.

Zdroj: Dnes24.sk

„Netušil som to a o to viac ma to potešilo. Som šťastný, že som sa mohol rozlúčiť spoločne so svojimi najbližšími a ďakujem aj Mirovi a Andrejovi za ich príchod k nám na Spiš. Ďakujem všetkým, ktorí mi prišli naposledy zatlieskať a priali mi všetko dobré do ďalšieho života," citoval Vaica portál hokej.sk.

Dve medaily z majstrovstiev sveta

K najväčším úspechom v kariére Ľubomíra Vaica patria dve medaily z majstrovstiev sveta. Prvú získal ako člen strieborného slovenského tímu na MS 2000 v Petrohrade, o tri roky neskôr si z Helsínk priniesol bronz. Počas kariéry okúsil ligy v Česku, Nemecku, Fínsku i v Rusku, v deviatich zápasoch si vyskúšal aj slávnu zámorskú NHL. Ako hráč Vancouveru Canucks strelil jeden gól a na ďalší prihral. Významnú stopu zanechal v českom Liberci, ale aj v Slovane Bratislava.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: TASR

Odporúčame