Krimi

Polícia: Podnikateľ v Levoči miešal hnojivo s odpadom, škoda v miliónoch, hrozí mu basa

Vyšetrovanie trvalo viac ako rok a zdá sa, že podnikateľ má problém. Hrozí mu až 8 rokov v chládku.

Ilustračný obrázok k článku Polícia: Podnikateľ v Levoči miešal hnojivo s odpadom, škoda v miliónoch, hrozí mu basa
2
Galéria

Podnikateľ Peter K., ktorý podľa policajnej správy odpadmi znečisťoval a kontaminoval pôdu v okolí mesta Levoča tým, že odpady zmiešaval s hnojivom a tieto umiestňoval na viaceré poľnohospodárske pozemky, bol vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove obvinený zo spáchania zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi a z prečinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

„Vzhľadom na okolnosti prípadu bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby, ktorý bol sudcom akceptovaný a obvinený podnikateľ sa v súčasnosti nachádza vo väzbe,“ informovali policajti na sociálnej sieti.

Obvinenie bolo podľa mužov zákona súčasne vznesené aj právnickej osobe T…-A… s. r. o. za prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

V prípade dokázania viny hrozí podnikateľovi Petrovi K. trest odňatia slobody v trvaní až osem rokov.

„Po viac ako ročnom vyšetrovaní, ktoré sa opieralo o znalecké dokazovanie, boli zhromaždené všetky potrebné dôkazy na určenie rozsahu protiprávneho konania a tiež dôkazy o určení zodpovedných osôb za tento stav. Vyšetrovanie zatiaľ preukázalo protiprávne konanie v rozsahu najmenej 6 miliónov eur,“ dodávajú na záver.

Podnikateľ Peter. K. má problém: Rieši ho enviropolícia
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie