Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  24 °C
Jana Buvalová Krimi

Policajti zadržali Dávida (19) zo Spišskej: Spáchal až päť prepadnutí so zbraňou!

Ako sme vás informovali, v pondelok sa pokúsil niekto prepadnúť záložňu na námestí v Spišskej Novej Vsi. Obvineniu už po novom čelí Dávid (19) z nášho mesta. Mladík však bol obvinený dokopy až z piatich prepadnutí so zbraňou!

Spišskonovoveskí kriminalisti informovali, že objasnili sériu lúpežných prepadnutí v Spišskej Novej Vsi, ku ktorým došlo od 11. apríla do 11. augusta tohto roka .„Včera popoludní polícia zadržala podozrivú osobu, ktorej bolo preukázané spáchanie piatich lúpežných prepadnutí so zbraňou,“ prezradila košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová .

Na základe doposiaľ získaných dôkazov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi v piatich prípadoch zo zločinu lúpeže obvinil 19-ročného Dávida zo Spišskej Novej Vsi. „Tri skutky boli dokonané, pričom obvinený mladík ulúpil finančnú hotovosť celkovo viac ako 3 300 eur. V dvoch prípadoch išlo o pokus a obišiel „naprázdno,“ povedala hovorkyňa.

V troch prípadoch Dávid podľa polície lúpil so zbraňou v spišskonovo­veských herniach, v jednom prípade v pohostinstve a v poslednom prípade v záložni a to len v pondelok. „Polícia zároveň zaistila dve atrapy strelných zbraní (airsoftová a plynová). Obvinený mladík bol umiestnený do cely policajného zaistenia,“ doplnila Mesárová. Zároveň vyšetrovateľ PZ podal prokurátorovi podnet na spracovanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Hovorkyňa upozornila, že keďže tieto skutky spáchal obvinený mladík závažnejším spôsobom konania so zbraňou, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

„Kriminálna polícia pracovala po zverejnení identikitu s množstvom informácií aj od občanov, pričom niektoré z preverených informácií následne viedli k zisteniu ďalších dôkazov a usvedčeniu obvineného. Touto cestou sa chceme poďakovať za medializáciu a všetkým, ktorí boli ochotní kontaktovať políciu s akýmkoľvek poznatkom,“ dodala na záver hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk