Martin Károly Správy

Polepšili sme si: Poznáme percento pozitívne testovaných v okrese Spišská Nová Ves!

Okres Spišská Nová Ves bol zaradený medzi okresy, v ktorých sa počas víkendu uskutočnilo druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19.

Zdroj: TASR/František Iván

Na Slovensku sa v nedeľu večer skončilo druhé kolo plošného testovania na ochorenie COVID-19. Uskutočnilo sa v 45 okresoch, kde počet ľudí s pozitívnym výsledkom testov dosiahol v minulotýždňovom prvom kole hranicu 0,7 percenta. Ďalšie odberné miesta vznikli v 13 zelených okresoch.

Menej pozitívnych v okrese

„V okrese Spišská Nová Ves malo pozitívny antigénový test 0,67 % testovaných,“ potvrdila pre Dnes24 prednostka Okresného úradu Spišská Nová Ves Mária Dudžáková.

Pre porovnanie, pri prvom kole testovanie v okrese Spišská Nová Ves bolo číslo pozitívne testovaných vyššie (1,36 %).

Pokojný priebeh

Podľa prednostky Márie Dudžákovej malo druhé kolo testovania pokojný priebeh. „Testovanie prebehlo bez problémov, veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zúčastnili na príprave a organizácii testovania a samozrejme aj ľuďom, ktorí sa prišli otestovať,“ dodáva.

Certifikát z testovania umožňuje uplatniť si od pondelka (9. 11.) výnimku zo zákazu vychádzania platného do 14. novembra. V zelených okresoch stačí certifikát z prvého kola testovania.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie