Rôzne

Po páde strechy bytovky v Krompachoch pomáha aj Spišská katolícka charita, FOTO

Uplynulý štvrtok prišlo v Krompachoch o strechu nad hlavou takmer 80 ľudí. Na mieste nešťastia pomáhajú aj zamestnanci Spišskej katolíckej charity.

Ilustračný obrázok k článku Po páde strechy bytovky v Krompachoch pomáha aj Spišská katolícka charita, FOTO
3
Galéria

Vo štvrtok (7. novembra) v noci prišlo v Krompachoch o strechu nad hlavou takmer 80 ľudí. Svoj domov a bývanie stratilo 13 rodín. Mesto Krompachy pre týchto ľudí pripravilo stany. Približne tri desiatky žien s deťmi boli umiestnené v komunitnom centre, kde im mesto zabezpečilo základnú stravu, hygienu aj náhradné oblečenie.

Na mieste nešťastia pomáhajú aj zamestnanci Spišskej katolíckej charity v spolupráci s mestom Krompachy a Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves.

Ako informovala Petra De Campos zo Spišskej katolíckej charity, už od skorého rána ich zamestnanci rozdávali potravinové balíčky v rámci potravinovej pomoci.

Tie venovali Potravinová banka Slovenska a potraviny navyše darovali predajne Tesco – Spišská Nová Ves a Poprad.

„Aktuálne sa snažíme zabezpečiť pre týchto ľudí balíčky s hygienickými potrebami a prikrývky. Ak máte doma prebytok prikrývok a hygienických vecí, budeme radi, ak pomôžete aj vy a „balíčky“ prinesiete na Mestský úrad Krompachy, " doplnila s tým, že aj prostredníctvom tejto pomoci sa snažia byť blízko pri človeku v núdzi.

Spišská katalícka charita pomáha ľuďom v Krompachoch. Pozrite si to nižšie vo fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Obrazom: Spišská katalícka charita pomáha ľuďom v Krompachoch
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie