JAB Kultúra

Ples, cyklistické preteky aj novoročný koncert: Veľký januárový PREHĽAD pre Novovešťanov

Zaujíma vás, čo sa chystá v úvode roka v našom meste? Tešiť sa môžu nadšenci tanca, športu aj kultúry. Toto sú naše tipy.

Ilustračný obrázok k článku Ples, cyklistické preteky aj novoročný koncert: Veľký januárový PREHĽAD pre Novovešťanov
Zdroj: Dnes24.sk

7. výročie otvorenia čajovne Alchýmka

3. januára 2020 od 9:20 hod.

Pri 7. výročí čajovne Alchýmka bude pripravený celodenný program. Doobeda sa bude konať novoročný výstup na Tomášovský výhľad, kde si prítomný pripravia čaj. Večer sa v čajovni môžete tešiť na ukážku čajového obradu Gong Fu Cha aj akustický koncert Timoteja Závackého.

Poznaj svet ticha

4. januára 2020 od 9:00 hod., Krytá plaváreň

Aj ty máš ako jedno zo svojich predsavzatí vyskúšať niečo nové – výnimočné? Skúsiť to môžete napríklad hneď v úvode nového roka na mestskej plavárni, kde vás radi privítajú skúsení potápači.

Novoročný koncert Cantus Villa Nova

9. januára 2020 o 18:00hod., Koncertná sieň Reduty

Miešaný spevácky zbor Cantus Villa Nova pripravil pre všetkých priaznivcov zborového a operného spevu Novoročný koncert PF 2020. Okrem hostiteľov vystúpia aj hostia: Alena Kropáčková – mezzosoprán ,Marián Lukáč – barytón, Štátne divadlo Košice a Júlia Grejtáková – klavírny sprievod.

Cyklistické preteky na snehu

11. januára 2020 od 12:00 hod., letisko

Milovníci cyklistiky si prídu na svoje aj v zime. Chystá sa totižto druhý ročník cyklistických pretekov na snehu, ktoré sa budú konať na letisku v Spišskej Novej Vsi. Súťažiaci budú rozdelení do niekoľkých kategórií podľa veku čomu budú zodpovedať aj okruhy preteku. Vyhlásenie víťazov jednotlivých kategórií bude hneď po skončení súťaže.

Ples Spišiakov

17. januára 2020 o 19:00 hod., Koncertná sála Reduty

Známy ples, ktorý odštartuje plesovú sezónu v našom meste sa bude konať v polovičke januára. 24. ročníka plesu Spišiakov sa zúčastnia aj mnohé známe tváre. Nebudú chýbať ani zaujímavý účinkujúci ako Jiří Korn, Orchester Gustav Brom Big-Band, Vlado Vallovič, Andrea Zimányiová, Ivana Regešová , Zuzana Gamboa či ľudová hudba Jánošík. Súčasťou plesu bude aj tombola a pomoc tým, ktorí to potrebujú.

Slovenský pohár v zimnom plávaní

18. januára 2020 od 11:30 hod., Letné kúpalisko

Klub otužilcov Pstruhy Slovenského raja, o. z., Mesto Spišská Nová Ves, Centrum voľného času a Správa telovýchovných zariadení v Spišskej Novej Vsi pripravili 2. ročník Slovenského pohára v zimnom plávaní. Tešiť sa môžeme na plavcov v zime na letnom kúpalisku,pre­zentáciu zdravých jedál a potravín či premeny pre zdravie s Marošom Molnárom. Nebudú chýbať ani zimné atrakcie, súťaže či občerstvenie.

Snehulienka a sedem trpaslíkov

19. januára 2019 o 16:00 hod., Spišské divadlo

Bol raz jeden zámok a v ňom žila šťastne malá princezná Snehulienka, pokiaľ po smrti jej mamičky si jej otecko, kráľ, nedoniesol novú manželku, zlú kráľovnú. Mnoho generácií detí odrástlo na tomto krásnom príbehu, kde dobrí siedmi trpaslíci prichýlia, aj keď neochránia Snehulienku pred zlou kráľovnou. To sa podarí až … no veď príďte a uvidíte ako to dopadlo.

Otvorené manželstvo

22. januára 2020 o 18:00 hod., Dom kultúry Mier

Dlhoročný manželský pár hľadá oživenie stratenej vášne – manžel je nenapraviteľný sukničkár, ktorý však za nič na svete nechce odísť od svojej ženy a submisívna manželka je ochotná akceptovať všetko, len aby neostala sama. Ale dokedy je možné chodiť s krčahom po vodu, kým sa povestné uško neodtrhne? Nič však nie je také dramatické, ako sa na prvý pohľad zdá a aj neriešiteľné problémy majú riešenie. V divadelnej komédii sa predstavia Anka Šišková a Ady Hajdu.

Kollárovci

26. januára 2020 o 17:00 hod., Dom kultúry Mier

Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru a svojím goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali.

Lekárom proti svojej vôli

30. januára 2020 o 19:00 hod., Spišské divadlo

Výbornú francúzsku komédiu sršiacu vtipom, sarkazmom a skvelými dialógmi si môžeme vychutnať v predposledný januárový deň. Autor v tejto hre zosmiešňuje zlé ľudské vlastnosti, ako sú: pokrytectvo, chamtivosť, opitosť a nadradenosť. Hlavný hrdina Sganarelle, pod hrozbou ďalšej bitky, musí predstierať, že je lekárom, ktorý dokáže vyliečiť každú chorobu. Má vyliečiť dcéru pána Géronteho, ktorá zrazu onemela, ale to len z toho dôvodu, že ju otec chce vydať proti jej vôli. Potom, čo sa mu chce Géronte štedro odmeniť, sa mu toto povolanie zapáči a chce zostať lekárom už navždy…

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie