JAB Kultúra

Plesové obdobie opäť láka: Sledujte, aké plesy sa uskutočnia v Spišskej a okolí

Čas plesov je opäť tu. A budú sa konať aj v Spišskej Novej Vsi a okolí. Veď si pozrite nasledovný prehľad...

Ilustračný obrázok k článku Plesové obdobie opäť láka: Sledujte, aké plesy sa uskutočnia v Spišskej a okolí
Zdroj: TASR

Čas tanca a zábavy štartuje. Plesové obdobie sa začína už aj v Spišskej Novej Vsi a jej okolí. Pozreli sme sa bližšie na to, aké plesy sa tu chystajú.

Ples pilotov

11. januára 2019 o 18:00, Reštaurácia Letisko, Spišská Nová Ves

Letecká škola Ombre pripravila pre všetkých nadšencov lietania a leteckého športu už 3. ročník Plesu pilotov. O celovečernú zábavu sa postarajú skupina Nova z Liptova, ľudová hudba Popradčan a ľudový rozprávač Jožko Bryndza. Očakávať môžete príjemnú atmosféru, dobré jedlo, hudbu, tanec, bohatú tombolu a ďalšie aktivity, vďaka ktorým si užijete nezabudnuteľný večer v kruhu nadšencov lietania.

Hasičský ples

12. januára 2019 o 18:00, sála PD Čingov

Zabaviť sa môžete aj túto sobotu na hasičskom plese na Čingove , ktorý organizuje dobrovoľný hasičský zbor Smižany. O zábavu sa postará hudobná skupina Enix a nebude chýbať ani bohatá tombola.

Ples Spišiakov

18. januára 2019 o 19:00, koncertná sála Reduty

V poradí už 23. ročník Plesu Spišiakov sa bude konať v tretí januárový piatok. Moderátorského slova sa tento rok ujmú Vladimír Kobielsky a Filip Tůma. Večer bude hudobne patriť Happybandu orchestra a ľudovej hudbe Jánošík. Do tanca zahrajú aj Kollárovci a nebude chýbať ani hosť večera, ktorým bude Celeste Buckingham. Súčasťou plesu je každoročne aj charita či bohatá tombola.

Ples malých Spišiačikov

26. januára 2019 o 15:00, priestory detského sveta, Madaras

Skrátka neprídu ani tí najmenší. Na konci januára sa bude totižto konať 6. ročník Plesu malých Spišiačikov, na ktorom nebude chýbať ani bohatý sprievodný program. Nebude chýbať ani diskotéka, rôzne súťaže, občerstvenie či tombola. Vyhlasovať sa bude aj kráľovná a kráľ plesu.

Detský fašiangový ples

26. januára 2019 o 14:00, KD Spišský Hrušov

Deti sa môžu zabaviť a zatancovať si aj na detskom fašiangovom plese v Spišskom Hrušove. Prítomný sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program, ktorý je prekvapením. Plesom bude sprevádzať veselý moderátor a kamarát a nebude, chýbať ani tombola, ktorá je pripravené pre každé dieťa.

Obecný fašiangový ples

26. januára 2019 o 19:00, sála OTJ Jamník

Plesať budú aj v neďalekom Jamníku, kde sa bude konať koncom januára obecná fašiangový ples. Večerom bude spevádzať hudobná skupina z Betlanoviec – Spirit. Okrem dobrej zábavy, večer a občerstvenia súčasťou plesu bude aj bohatá tombola.

Ples rodičov a priateľov školy

26. januára 2019 o 19:00, ZŠ Gelnica

Občianske združenie Gelnickí permoníci v spolupráci so ZŠ Gelnica, pod záštitou primátora mesta Gelnica pripravili 13. ročník Plesu rodičov a priateľov školy. Počas noci bude hostí zabávať skupina Enix. Nebude chýbať ani bohatá tombola.

Spišský Rifľový Bál

1. februára 2019 o 18:00, hotel Čingov Slovenský raj

Ak by ste si radi zatancovali na plese, ale nevonia vám garderóba, práve pre vás je tu Spišský Rifľový Bál. Jeho šiesty ročník sa bude konať v nádhernom prostredí Slovenského raja vo Wellness & Kongres Hoteli Čingov. Plesovú noc vás spríjemní okrem iného aj známy slovenský spevák Pavol Hammel.

Ples v maskách

9. februára 2019 o 19:00, PARK Hotel Čingov

Zatancovať v kostýmoch si budete môcť už na 3. ročníku Plesu v maskách , ktorý sa uskutoční na Čingove. Tento rok bude hrať do tanca Dj Tom a spievať finalistka Košického zlatého pokladu 2017 – ZDENKA. Nebude chýbať ani tombola či vyhlásenie najlepšej masky večera, ktorá bude ocenená.

Farský ples

9. februára o 19:00, koncertná sála Reduty

V koncertnej sále Reduty v našom meste bude o zábavu postarané aj vo februári. Druhú februárovú sobotu sa tam bude konať 17. ročník Farského plesu. Do tancu bude hrať ľudová hudba Štefana Cínu.

Metropolitný ples

16. februára o 19:00, hotel Metropol

Po štvrtýkrát sa bude zabávať a pomáhať v spišskonovoveskom hoteli Metropol. Finančný výťažok z plesu poputuje na pomoc detičkám z detského domova, Domu sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Tešiť sa môžete na prvotriednu gastronómiu a bohatý kultúrny program, o ktorý sa postarajú tanečníci a tanečníčky zo Solus dance academy a svetoznámy virtuózny huslista Filip Jančík. Do tanca bude hrať osemčlenný hudobný ansámbel Dominika Titková & Friends z Nitry a DJ Vili.

Ples Centra voľného času

19. februára 2019 o 17:00, koncertná sála Reduty

Jarné prázdniny si môžu deti a mládež v Spišskej Novej Vsi spríjemniť detským plesom, ktorého 14. ročník organizuje Centrum voľného času Adam. Deti a ich rodičia sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program a rôzne vystúpenia detí. Nebude chýbať ani bohatá tombola či detský hosť plesu, ktorý je prekvapením.

Ples útulku Šťastný psík

23. februára 2019 o 19:00, KD Matejovce nad Hornádom

Ples s peknou myšlienkou sa bude konať koncom februára aj v Matejovciach nad Hornádom. Tam budú po prvýkrát plesať všetci milovníci štvornohých kamarátov. Aj tento ples bude mať charitatívny podtón a v cene vstupenky okrem klasickej večere, prípitku, nealka či kávy je nielen dobrá zábava, ale aj pomoc útulkáčom.

Futbalový ples

23. februára 2019 o 18:30, sála OTJ Jamník

V Jamníku sa bude plesať aj po druhýkrát, koncom februára. Na futbalovom plese vám do tanca zahrá hudobná kapela Ronix. V cene vstupenky je zahrnutá dvakrát večera, aperitív, káva aj zákusok.

Ples ľudí s dobrým srdcom

2. marca 2018 o 16:00, koncertná sála Reduty

Spišská katolícka charita v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom Spišská Nová Ves a Slovenským zväzom zdravotne postihnutých Klubom detí a mládeže v Spišskej Novej Vsi pripravuje už XXIII. Ples ľudí s dobrým srdcom. Ten sa uskutoční až začiatkom marca a to v koncertnej sieni Reduty. Účinkujú žiaci ZUŠ v Spišskej Novej Vsi pod vedením Mariany Kacvinskej. O hudbu sa postarajú bratia Luňákovci.

Poznámka: Vychádzali sme prevažne z informácií dostupných na internete, nezaručujeme ich aktuálnosť. Prehľad plesov budeme aktualizovať. Ak o nejakých v našom meste alebo okolí viete, dajte nám vedieť na buvalova@global24.sk, ďakujeme.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Každoročne plesajú aj novoveskí stredoškoláci. Aké tanečné kreácie predviedli minulý rok študenti gymnázia na Školskej si môžete pozrieť v priloženej galérii.

OBRAZOM z plesu novoveských gymnazistov: Tie choreografie stáli za to!
24
Galéria

Hlavné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie