Zdroj: Dnes24.sk

Parádne tanečné kreácie: Spišskonovoveskí gymnazisti to roztočili na parkete, VIDEO

Plesová sezóna je v plnom prúde aj v Spišskej Novej Vsi. Študenti oranžového gymnázia plesali na jubilejnom ročníku až dve noci.

JAB Rôzne
JAB Rôzne

Parádne tanečné kreácie: Spišskonovoveskí gymnazisti to roztočili na parkete, VIDEO

Plesová sezóna je v plnom prúde aj v Spišskej Novej Vsi. Študenti oranžového gymnázia plesali na jubilejnom ročníku až dve noci.

Zdroj: Dnes24.sk

Obdobie plné plesov, zábavy a fašiangových aktivít je ešte stále v plnom prúde a aj v našom meste sa plesá každý týždeň. Tento víkend patril gymnazistom zo Školskej ulici, ktorí plesali v koncertnej sále Reduty v piatok aj v sobotu.

Ako pre Dnes 24 povedal riaditeľ gymnázia Jozef Kačenga, tento rok usporiadalo gymnázium už jeho 40. ročník. „Táto tradícia bola daná pred štyridsiatimi rokmi a ja som rád, že nikdy nebola táto tradícia prerušená. Školský ples je slávnostným ukončením tanečného kurzu pre našich tretiakov a ich slávnostným uvedením do spoločenského života dospelých," vyjadril sa.

Doplnil, že niekedy to bol len jeden ples, ale dnes pre veľký záujem zo strany žiakov sa konajú už niekoľko rokov plesy dva. „Všetci by sme sem nezmestili. A tak sa žiaci a rodičia rozdelia. Spolu ich plesá každý rok okolo tristo," dodal.

Tento jubilejný ročník je podľa neho výnimočný aj tým, že pozvanie prijali aj delegácie z partnerských škôl gymnázia. A koľký rok ho absolvuje sám riaditeľ? „Je to môj 12. ročník. Bez vynechania. Tieto dva večery vnímam ako veľkú spoločenskú udalosť hlavne pre našich študentov. Každý rok sa na ne veľmi teším, aj keď sú s podtónom pracovné," uzavrel.

Spýtali sme sa aj tretiakov – absolventov tanečného kurzu na ich začiatky a prípravu. „Pripravovali sme sa od októbra. Na tanečnú sme chodili každý piatok a sobotu, posledný mesiac aj nedele. Bol to veľmi intenzívny tréning, ale neľutujem. Naučila som sa veľa tancov," prezradila Viktória.

„ Na začiatku som mala problém s tancom aj tanečným partnerom. Vôbec sme sa nevedeli zladiť. Teraz je to už lepšie a som rada, že som ho absolvovala," priznala Ema.

Tretiak Ondrej o sebe tvrdí, že je celkom drevo a pojem spoločenský tanec pre neho ešte pred pol rokom neznámy. „Začiatky boli ťažšie, ale postupne sa to zlepšovalo, úplnú hanbu nespravím na svadbách a rodinných oslavách," zasmial sa s tým, že ani po absolvovaní kurzu o tanečnej kariére neuvažuje.

Tance v podaní gymnazistov si môžete pozrieť aj v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Študenti oranžového gymnázia sa predviedli na tanečnom parkete
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín