Jana Buvalová Kultúra

Oživenie spomienok, tanečné divadlo aj deň študentstva: Odštartoval nový týždeň

Ďalší novembrový týždeň je pred nami. Po práci môžete aj tentokrát zrelaxovať na rôznych podujatiach, ktoré sa budú konať v našom meste. Tu je prehľad.

Ilustračný obrázok k článku Oživenie spomienok, tanečné divadlo aj deň študentstva: Odštartoval nový týždeň
Zdroj: Dnes24.sk

Pyžamo pre šiestich

11. novembra 2019 o 18:00, Dom kultúry Mier

Komédia, ktorá obletela celý svet je voľným pokračovaním hry Tri letušky v Paríži. Bernard plánuje romantický víkend so svojou milenkou, krásnou parížskou modelkou v jeho okúzľujúcom farmárskom príbytku. Má dokonalý plán, alibi a ženu u matky na návšteve. Nič sa nemôže pokaziť. Ibaže by sa pokazilo. Účinkujú: Gabriela Škrabáková, Danica Jurčová, Anna Nováková, Richard Stanke, Ján Dobrík, Michal Rovňák.

Retro opäť v móde – sú to len veci so spomienkami?

12. novembra 2019 o 16:00, Multi centrum

Expozícia prostredníctvom predmetov každodennej spotreby vráti návštevníkov výstavy do časov štyroch dekád pred zlomovým rokom 1989. Predmety dostupné bežne v obchodoch i nedostupné, na ktoré sa stálo v dlhých radoch pred obchodmi. Výstava potrvá do 31. januára 2020.

Narušiteľ systému → Be2Can 6

14. novembra 2019 o 19:00, kino Mier

To najlepšie z festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes. Šiesty ročník prehliadky filmov pokračuje v Spišskej filmom – Narušiteľ systému.Bernadette alebo Benni, ako sa radšej necháva prezývať, je dievča s tvárou anjela, no plné nespútanej energie. Je ‘narušiteľom systému’. Tento termín sa používa pre problémové deti, ktoré porušujú každé jedno pravidlo.

Verejné korčuľovanie

15. a 17. novembra 2019 od 17:30, Zimný štadión

Piatkový aj nedeľný podvečer môžete stráviť aj aktívne na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania, pre ktorých bude štadión otvorený v piatok aj nedeľu dve hodiny.

Macbeth

15. novembra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Strhujúca divadelná hra a realizácia. Macbeth, akého ste ešte nevideli.Cena za najlepší herecký výkon na festivale v Albánsku, predstavenie s veľkým úspechom uvedené na mnohých festivaloch v zahraničí.

Divadlo ATaK: AGNUS DEI

16. novembra 2019 o 16:00, Dom kultúry Mier

Po dvoch úspešných inscenáciách o blahoslavenej Zdenke Schelingovej (Chcela by som letieť…) a kráľovi Dávidovi (D4V1D), ktoré zarezonovali u širokého publika aj u divadelnej kritiky, prichádza Tanečné divadlo ATak s odvážnym divadelným projektom Agnus Dei. ATak „rozhýbal“ pôvodnú divadelnú hru Igora Pargáča o novodobom stotníkovi pod krížom, ktorý sa veľmi netradične stretá s Ježišom a s bolesťou.

Charleyho teta

16. novembra 2019 o 19:00, Spišské divadlo

Jack a Charley kvôli láske ku Kitty a Amy sú ochotní urobiť čokoľvek. Keď bohatá Charleyho teta odloží návštevu u svojho synovca, tak im napadne nájsť za ňu náhradu. Komické situácie plné humoru, pesničky, príbeh plný nečakaných zvratov, to všetko zabáva divákov od začiatku až do konca.

Deň študentstva v Novejši

16. novembra 2019 od 19:00, Dom kultúry Mier

Pripomínať si našu históriu je nevyhnutné a netreba zabudnúť ani na to, že pred 30-rokmi iniciátormi Nežnej revolúcie boli študenti. Študenti boli tí, ktorí sa nebáli postaviť a byť aktívni, čím následne s hercami a divadelníkmi, ktorí sa k ním pridali ako prví, inšpirovali aj ďalšie skupiny obyvateľstva. A tak sme sa nie len preto rozhodli, že na Nežnú revolúciu a Deň študentstva nebudeme len spomínať ale dáme študentom možnosť naučiť sa niečo nové a skúsime ich motivovať, aby sa nebáli plniť si svoje sny a robiť svet lepším.

Kráska a netvor

17. novembra 2019 o 16:00, Spišské divadlo

Ako láska a krása v srdci premôžu zlé čary. Príbeh nevinného dievčaťa menom Bianka, ktoré sa dostane do zakliateho zámku, kde vládne ohavný netvor. Netvor jej však neublíži. Jedinou jeho podmienkou je, že dievča nesmie uzrieť jeho podobu. Bianka privolí a postupne si na spoločnosť netvora zvykne. Dokonca si ho i obľúbi. Jedného dňa však zbadá netvorovu tvár v zrkadle. No jej city sú omnoho silnejšie ako strach a vďaka tomu sa podarí netvora odkliať. Romantický príbeh v sebe skrýva veľkú metaforu života, že skutočná krása človeka nie je v jeho zovňajšku, ale je ukrytá v jeho srdci.

Jak to bulo v Novejši

17. novembra 2019 o 17:00, Múzeum Spiša

Od 17. novembra 2019 do 29. februára 2020 bude v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi prebiehať výstava s názvom – Jak to bulo v Novejši. Výstava sa bude venovať dianiu v Spišskej Novej Vsi počas Nežnej revolúcie. Návštevníci budú môcť na výstave zhliadnuť unikátne, doteraz nezverejnené fotografie Spišskej Novej Vsi v rušných novembrových a decembrových dňoch roka 1989. Vernisáž výstavy sa uskutoční v deň 30. výročia Nežnej revolúcie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Keďže sa blížia najkrajšie sviatky v roku, v priloženom videu nájdete betlehemy z celého Slovenska, ktoré vystavujú v Tatranskej Lomnici.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie