Jana Buvalová Rôzne

Otužilci zo Spišskej a okolia v akcii: Čistenie okolia Zelenej lávky aj pietna spomienka, FOTO

Pstruhy Slovenského raja sa opäť vrhli do chladného Hornádu. Predtým, ako si uctili pamiatku obetí vôd, vyzbierali v okolí Zelenej lávky smetí.

Ilustračný obrázok k článku Otužilci zo Spišskej a okolia v akcii: Čistenie okolia Zelenej lávky aj pietna spomienka, FOTO
14
Galéria

Pstruhy Slovenského raja si užívajú svoje otužovanie pravidelne každý týždeň. Známi sú aj rôznymi podujatiami, ktoré organizujú pri rôznych príležitostiach a tak v ľadovom Hornáde na Zelenej lávke oslavujú zvyčajne aj všetky sviatky.

Tentokrát však pred vstupom do studenej rieky zorganizovali aj brigádu. Ako pre Spišskú 24 povedal predseda a zakladateľ občianskeho združenia Peter Klein, bolo to prvé zorganizované upratovanie po letnej sezóne. „Chceme prispieť ku krajšej prírode v našom rodnom Slovenskom raji. Verím, že budeme príkladom a táto činnosť sa zároveň stane aj našou tradíciou," ozrejmil.

Podľa jeho slov si pstruhy zobrali pod svoje ochranné „plutvy“ úsek od Maše až po Zelenú lávku, lúku na Zelenej lávke a úsek Pod skalou. „Bolo nás 15 členov a počas dňa sme vyzbierali 8 vriec plastov, skla, oblečenia, hračiek, športových potrieb, ako aj rôznych nádob," vymenoval s tým, že zaujímavosťou boli mužské značkové spodky, plne funkčná gumená lopta či turistická palička.

Dobrovoľníci upratali aj tok Hornádu pod Zelenou lávkou od zvyškov po ťažbe dreva a opravili lavičky. Z odpadkov dokonca vytvorili aj takzvaného odpadového turistu.

„Po ukončení brigády sme na pamiatku obetí vôd, tokov a priehrad, zapálili sviečku a pustili veniec po toku rieky, čo je už našou tradíciou. Potom sme sa venovali aj otužovaniu a vnorili sa do vôd Hornádu. Po užitočnom a krásne prežitom dni s dobrou partiou otužilcov, sme zjedli kapustnicu, naložili odpad a odišli spokojní domov k rodinám zapáliť sviečky na cintorín," uzavrel Klein.

Otužilcov môžete na stálom mieste stretnúť každý víkend. Tématické otužovanie a poriadna zábava, ako je už u nich zvykom, nebude chýbať ani na Mikuláša či večer na Luciu.

Ako vyzerala sobota v podaní otužilcov si môžete pozrieť aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM:Otužilci v Slovenskom raji zbierali smeti aj púšťali veniec
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie