JAB Rôzne

Opäť menšie číslo: Koľko obyvateľov má Spišská Nová Ves podľa najnovších zistení?

Číslo, na ktoré zaostrujeme začiatkom nového roka už tradične. Skúste si tipnúť, koľko ľudí má trvalý pobyt v Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Opäť menšie číslo: Koľko obyvateľov má Spišská Nová Ves podľa najnovších zistení?
Zdroj: Dnes24.sk

Niektorí, žiaľ, zomreli, iní sa narodili, niekto sa prisťahoval a niekto odsťahoval… Počty obyvateľov miest sa pravidelne menia a výnimkou nie je samozrejme ani Spišská Nová Ves.

V našom meste však posledné roky platí, že počet ľudí s trvalým pobytom je stále menší. A to platí aj pre aktuálne číslo.

Celkový počet obyvateľov Spišskej Novej Vsi k 31. decembru 2019 bol 35 982.

„K dnešnému dňu ( 8. januára 2020) evidujeme 17 434 mužov a 18 554 žien," uviedla pre spravodajský portál Spišská 24 odborná referentka Lýdia Kellnerová z Matriky a evidencie obyvateľov na MsÚ v Spišskej Novej Vsi .

Pre porovnanie koncom roku 2018 mala Spišská 36 185 obyvateľov. Ako doplnila v roku 2019 sa prisťahovalo 407 a odsťahovalo sa 646 ľudí.

Zaujímavou informáciou je aj údaj ohľadom narodenia detí. Tých, ktoré majú zároveň aj trvalý pobyt v meste Spišská Nová Ves prišlo na svet minulý rok 347.

V roku 2019 zároveň však zomrelo 319 Novovešťanov. „Najstarší obyvateľ Spišskej Novej Vsi je muž , ktorý má 99 rokov," uzavrela L. Kellnerová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V priloženom videu si môžete pozrieť betlehem pri Rainerovej chate, ktorý je tento rok o čosi menší.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie