Jana Buvalová Iné športy

Olympijský deň priamo v centre Spišskej: Takto sa predviedli gymnasti, FOTO

Dlhoročné podujatie vo forme, v akej sme ho až doteraz ešte nevideli. Priamo v centre Spišskej sa predviedla takmer stovka mladých gymnastov.

Ilustračný obrázok k článku Olympijský deň priamo v centre Spišskej: Takto sa predviedli gymnasti, FOTO
22
Galéria

Podujatie, aké v našom centre mesta ešte nebolo. Park pred evanjelickým kostolom v Spišskej v pondelok podvečer obsadili malí gymnasti.

Cvičenie na verejnosti

Na začiatku tradičného podujatia v netradičnom prostredí sa prítomným prihovoril aj predseda Olympijského klubu Spiš Viliam Mjartan. Ako nám prezradil, celé podujatie sa uskutočnilo pri príležitostí Olympijských dní na Spiši.

„Pri tejto príležitostí sa organizujú už desať rokov rôzne športové podujatia, no väčšinou okrem Spišských športových hier, ktoré sa budú konať v tento piatok, sa konajú v uzavretých priestoroch. Spišská sa môže dlhodobo chváliť tým, že šport tu má svoje miesto, preto sme sa rozhodli ďalšie z podujatí vytiahnuť von na verejnosť,“ ozrejmil s tým, že tentokrát predstavili rodičom šport zábavnou formou.

Takmer stovka detí

Ako doplnila trénerka gymnastiky RTVŠ Mix Irena Kovalčíková, takmer sto detí prišlo predviesť svojim rodičom aj širokej verejnosti, ako prebieha hodina gymnastiky.

„Je to taká malá prehliadka našej činnosti. Deti sa u nás učia základné prvky gymnastiky – ako je premet bokom, premet vpred či rôzne kotúle. V pondelok sa mohli do cvičenia spolu s nami zapojiť aj rodičia so svojimi deťmi, ktorým sme ukázali, ako cvičiť s nimi už od mala,“ dodala. Podujatie prilákalo nielen rodičov cvičiacich detí, ale aj náhodných okoloidúcich, ktorí si túto aktivitu priamo v centre mesta veľmi pochvaľovali.

Ako to vyzeralo v parku na námestí si už môžete pozrieť v našej galérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Sledujte: Centrum Spišskej sa na chvíľu premenilo na veľkú telocvičňu
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie