Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  26 °C
Šport

Obrovská výzva pre milovníkov adrenalínu: V Spišskej odštartujú extrémne preteky

Pre všetkých, ktorí majú radi výzvy a horskú cyklistiku, máme dobrú správu. V Spišskej už o niekoľko dní odštartuje ďalší ročník extrémnych pretekov.

Ilustračný obrázok k článku Obrovská výzva pre milovníkov adrenalínu: V Spišskej odštartujú extrémne preteky
Zdroj: OOCR Slovenský raj & Spiš

Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš si pripravila aj tento rok pre priaznivcov horskej (MTB) cyklistiky extrémne preteky. Spišských 333 Extreme sa bude konať 22 a 23. júla a tento rok to už bude po štvrtýkrát, kedy sa cyklisti popasujú s prírodou Spiša a svojimi silami.

Štart a cieľ pretekov bude pripravený pred športovou halou v Spišskej Novej Vsi. Na pretekárov čaká trať dlhá 333 kilometrov s prevýšením 6928 metrov, ktorú musia zvládnuť za 34 hodín. Pre tých, ktorí si netrúfnu zdolať hlavnú trať pripravili organizátori skrátenú verziu. Tá bude dlhá 170 kilometrov s prevýšením 4 792 metrov. Časový limit bude rovnaký.

Pretekov sa môže zúčastniť ktokoľvek, o čom svedčí aj štartovná listina. Okrem Spišskej Novej Vsi sa zatiaľ na listine nachádzajú aj pretekári z miest, ako je napríklad Prešov, Košice, Banská Bystrica, Trenčín, Levice či Bratislava. Prihlásených je momentálne 37 účastníkov na hlavnú trasu a tridsiatka cyklistov na skrátenú verziu.

Čítajte tiež: Auto môžete nechať doma: Na Spiši opäť premáva letný autobus

Ako sa zdá, tento rok sa zapojí do pretekov aj rekordný počet Novovešťanov, ktorých je momentálne spolu štrnásť na obidve trasy. Zaujímavosťou je, že na hlavnú trať si zatiaľ trúfla iba jedna žena – tá pochádza práve z nášho mesta. Prihlásiť sa na pretek môžete ešte do 11. júla a to na na web stránke: www.333.spis-region.sk vyplnením prihlasovacieho formulára alebo zaslaním e-mailu na adresu: 333extreme@spis-region.sk.

Ako prebiehali tieto preteky v roku 2014 z pohľadu jedného z pretekárov si môžete pozrieť vo videu.

Extrémne preteky z pohľadu jedného z účastníkov
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk