Novoveskí škôlkari si poriadne zašportovali: Nechýbal olympijský oheň ani vlajka, FOTO

Olympijská atmosféra vládne celým svetom. A takú malú olympiádu si užili aj v jednej z materských škôl v Spišskej Novej Vsi.

Jana Buvalová

V športovom duchu a olympijských hier sa nieslo dopoludnie škôlkarov v materskej škole na Gorazdovej ulici v Spišskej. Ako nám prezradila pani učiteľka Petra Hybenová, deti so štartovými číslami slávnostne nastúpili a zložili olympijský sľub. Ako na poriadnej olympiáde, ani tu nesmelo chýbať zapálenie olympijskeho ohňa či slávnostné zavesenie olympijskej vlajky.

„Štartovalo sa v disciplínach, akými boli ťahanie saní, hod na cieľ, kopanie lopty do brány, skákanie na nafukovacích loptách a v hlavnej disciplíne – spúšťanie sa na hocičom,“ vymenovala pedagogička športové disciplíny s tým, že práve v tej poslednej predviedli svoju kreativitu nielen deti , ale aj učiteľky. „ Každý si priniesol niečo iné. Ja som mala žinenku, ale deti sa spúšťali aj na lavóroch, táckach či bandaskách,“ zasmiala sa.

V priestoroch školského dvora mali deti aj olympijský dom, kde bola pre všetkých športovcov pripravená hostina a teplý čaj. „Všetky disciplíny sme absolvovali spoločne, nesúťažne, aby sa víťazom mohol stať každý. Nešlo len o pohyb samotný, ale aj o zábavu a ponorenie sa do olympijskej atmosféry, ktorá vládne celým svetom,“ uzavrela učiteľka materskej školy.

Olympijske hry v podaní novoveských škôlkarov si môžete pozrieť v našej galérii.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame