Iné športy

Novoveskí karatisti na majstrovstvách sveta: Pozrite, ako sa im darilo, FOTO

Na Majstrovstvách sveta v Čile sa zúčastnilo viac ako 1500 pretekárov. Nechýbali medzi nimi ani šiesti cvičenci Karate klubu IGLOW zo Spišskej.

Ilustračný obrázok k článku Novoveskí karatisti na majstrovstvách sveta: Pozrite, ako sa im darilo, FOTO
3
Zdroj: Karate klub IGLOW

Mladí karatisti zo Spišskej Novej Vsi prezentujú svoj klub, naše mesto, ako aj celé Slovensko na rôznych domácich i medzinárodných súťažiach. Koncom októbra sa zúčastnili majstrovstiev sveta kadetov, juniorov, U21 Santiago – Chile.

Ako nás informovali kompetentní z Karate klubu IGLOW, na Majstrovstvách sveta v Čile sa zúčastnilo celkom 1582 pretekárov z 96 krajín celého sveta medzi nimi nechýbali aj 6 cvičenci spomínaného klubu.

V náročných podmienkach a v náročných súbojoch sa z Karate klubu IGLOW darilo Sáre Krivdovej a Marošovi Janovčíkovi, ktorí obsadili piate miesta.

Sára Krivdová Kumite juniorky +59kg

• Počet štartujúcich v kategórií: 47

1.kolo free, v 2.kole vyhrala 2:0 s LIESKE SANDRA (POLAND,POL), v 3.kole vyhrala 3:2 s LOOR MELANI (ECUADOR,ECU), v 4.kole prehrala 1:3 s VUKOVIC MARINA (AUSTRIA,AUT). V repasáži v 1.kole vyhrala 4:1 s SULLIVAN HANNAH (AUSTRALIA,AUS), v 2.kole v boji o 3.miesto prehrala na vlajky za stavu 0:0 s JUNNER NIAMH (SCOTLAND,SCO) a obsadila 5.miesto.

Janovčík Maroš Kumite juniori +76kg

• Počet štartujúcich v kategórií:43

V 1.kole vyhral 7:2 s REZCHYK EDUARD (UKRAINE,UKR), v 2.kole vyhral 6:3 s SABTI HUSSAIN (KUWAIT,KUW), v 3.kole prehral na vlajky za stavu 1:1 s NUNEZ BENJAMIN (CHILE,CHI). V repasáži v 1.kole vyhral 3:0 s JOVOVIC NEMANJA (MONTENEGRO,MNE), v 2.kole vyhral 2:0 s HOULLICH RABIE (FRANCE,FRA), v 3.kole prehral 0:2 s SOBKOWIAK DAWID (POLAND,POL) a obsadil 5.miesto.

V priloženej galérii môžete vidieť všetkých karatistov, ktorí reprezentovali naše mesto.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.