Novinka od novoveskej kapely Smola a Hrušky: Song reflektujúci komunálne voľby

Komunálne voľby využila ako inšpiráciu na novú pesničku známa spišskonovoveská kapela Smola a Hrušky. Vypočujte si ju aj vy...

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Novinka od novoveskej kapely Smola a Hrušky: Song reflektujúci komunálne voľby
Zdroj: Smola a Hrušky

Komunálne voľby nenechali chladnou ani známu kapelu zo Spišskej Novej Vsi Smola a Hrušky. Tá túto tému reflektuje satirickým pohľadom v jej novej skladbe Voľby budú každý deň.

„Počas leta a jesene sme odohrali viac ako 50 koncertov a prešli cele Slovensko a Čechy. Na výletoch okrem krásnych žien a prírody sme si nemohli nevšimnúť, ako je drvivá väčšina miest v prestavbe a že práve pred voľbami finišujú rôzne stavby. Pod paľbou volebných billboardov, statusov a videí, kde kandidáti sľubujú, ako nám všetkým bude fajn a ako bude raj na zemi, mi napadlo, že život by bol krajší, keby boli voľby každý deň a k nim patrí aj hudba ako vystrihnutá z budovateľských piesní," približuje vznik predvolebnej balady Spoko Kramár.

Kapela Smola a Hrušky prezradila aj to, že okrem pripravovanej česko-slovenskej kompilácie Patríme k sebe, pracuje i na ďalších nových videosingloch a v neposlednom rade finišuje na novej viac ako 2-hodinovej koncertnej šou k vianočnému turné Patríme k sebe tour 2018.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk