Jana Buvalová Samospráva

Nové parkovisko na sídlisku Západ? Už dostáva reálne kontúry, sledujte FOTKY

Viac ako štyridsiatka nových parkovacích miest pribudne na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi. Stavebné práce sú v plnom prúde. Chystá sa niečo aj pre deti.

Zdroj: Dnes24.sk

Na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi už dostáva reálne kontúry nové parkovisko, ktoré vzniká medzi ulicami Duklianskou a Hutníckou.

Ako pre Spišskú 24 ozrejmil Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a dopravy Mestského úradu, nové parkovisko v celkovej sume 74 000 eur bude mať 41 parkovacích mi­est. Obyvatelia sídliska ho budú môcť využívať už čoskoro.

Pri novobudovanom parkovisku je stále aj kopa zeminy z výkopových prác a náš spravodajský portál zaujímalo, aké sú s ňou plány?

„Jeden pán učiteľ zo ZŠ Hutníckej mal skvelý nápad a vybavil na mestskom úrade, aby zemina zo zemných prác nebola odvezená, ale zostala na sídlisku pre deti, ktoré by sa mohli na vytvorenom kopci v zimných mesiacoch šmýkať,“ ozrejmil plán so zeminou predseda mestského výboru sídliska Západ Adnan Akram.

Zároveň doplnil, že keď zase na kopci vyrastie tráva, bude to zároveň aj pekný prvok v plánovanom medziblokovom oddychovom parku, ktorý by sa mal realizovať práve na území medzi Hutníckou a Duklianskou ulicou.

„Výbor má aj ďalšie úlohy, ktoré by sme chceli presadiť, ako je obnova chodníkov na Kolárskej, Tkáčskej a Zámočníckej ulici, ako aj zveľadenie existujúcich parkovacích plôch na Duklianskej a Zámočníckej. Je toho ešte veľa, ale krok za krokom a s dávkou trpezlivosti sa dočkáme realizácie požiadaviek obyvateľov sídliska,“ uzavrel predseda mestského výboru.

Aktuálne zábery z parkoviska nájdete v aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Parkovisko na sídlisku Západ bude čoskoro hotové: Prinášame zábery z miesta
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie